Šā gada sešos mēnešos palielinājies SEB līzinga finansēto lauksaimniecības tehnikas iegādes darījumu skaits - salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, šogad ir noslēgti par 80% vairāk darījumu nekā pērn šajā laikā. Šādu izaugsmi būtiski sekmējis Lauku atbalsta dienesta piešķirtais finansējums, informēja uzņēmumā.

Pirmajā pusgadā SEB līzings finansējis gandrīz 300 lauksaimniecības tehnikas iegādes darījumus, no kuriem vairāk nekā pusi (57%) veido uzkares tehnika, 22% - traktoru iegāde, 16% - traktoru piekabes un 5% - kombainu iegādes darījumi.

SEB līzinga finansētais lauksaimniecības tehnikas apjoms, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, pieaudzis par 3%, sasniedzot turpat 12 miljonus eiro. 80% no visiem lauksaimniecības tehnikas iegādes darījumiem notikuši ar Lauku atbalsta dienesta piešķirto līdzfinansējumu. Savukārt salīdzinoši nelielais finansējuma summas pieaugums skaidrojams ar to, ka šogad SEB līzinga klientu vidū izteikts pieprasījums bijis pēc uzkares tehnikas, kas veido gandrīz 60% no noslēgto lauksaimniecības tehnikas iegādes darījumu skaita.

Domājot par tirgus attīstības perspektīvām, SEB līzinga vadītāja Nellija Kočanova atzīst: «Ja vien netiks veiktas izmaiņas esošajā likumdošanā, tad lauksaimniecības nozares līzinga finansējums Latvijā šogad varētu uzrādīt uzrāvienu uz gada beigām. Pēdējo gadu pieredze liecina, ka lauksaimnieki gaida ES līdzfinansējuma apstiprināšanu, lai apdomīgi iegādātos nepieciešamo lauksaimniecības tehniku līzingā.»

SEB līzinga dati liecina, ka reģionos pēc darījumu skaita, šā gada pirmajā pusgadā visvairāk līzinga darījumus lauksaimniecības tehnikas iegādei noslēguši uzņēmumi, kuri darbojas Vidzemes reģionā (32% no visiem pirmajā pusgadā noslēgtajiem lauksaimniecības tehnikas iegādes līzinga darījumiem) un Zemgales reģionā (21%), kam seko Kurzemes reģions (18%), Latgales reģions (17%), un Rīgas reģions (11%).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra