No 5. līdz 6. oktobrim Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens un ministrijas pārstāvji piedalās Eirogrupas un Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē Luksemburgā, informē FM.

Eirogrupas laikā paredzēts pārrunāt aktuālo situāciju Grieķijā un Saprašanās memoranda attiecīgo nosacījumu izpildi. Grieķijas gadījumā ir plānots, ka maksājumi valstij tiks sadalīti daļās, kas tiks izmaksātas tikai tad, kad būs sekmīgi ieviesti iepriekšējā mēnesī plānotie uzdevumi.

Tāpat Eirogrupā plānota diskusija par Eiropas Komisijas (EK) izstrādāto pakalpojumu nozares vienoto pamatprincipu kopumu. To paredzēts izveidot, lai samazinātu atlikušos šķēršļus pakalpojumu tirdzniecībā, novērstu birokrātiju un būtiski atvieglotu pakalpojumu sniedzēja izveidi. Tāpat tam arī būtu būtiski jāatvieglo pārrobežu pakalpojumu sniegšanu citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, jānostiprina pakalpojumu saņēmēju, jo īpaši patērētāju tiesības, kā arī jānodrošina vieglāku piekļuvi plašākam pakalpojumu klāstam.

Savukārt ECOFIN padomes sanāksmē plānots panākt vienošanos par direktīvu, kas nosaka obligāto automātisko informācijas apmaiņu nodokļu jomā. Latvijai ir svarīgi, lai direktīva stātos spēkā jau šogad. Tas ļaus uzsākt darbu pie direktīvas ieviešanas pēc iespējas ātrāk, tādējādi veicinot cīņu pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un agresīvu nodokļu plānošanu, kas bija viens no Latvijas prezidentūras mērķiem.

ECOFIN sanāksmē tiks diskutēts arī par progresu Banku savienības elementu ieviešanā, kā arī EK sniegs prezentāciju attiecībā uz Kapitāla tirgus savienības (KTS) izveidi. 2015.gada 30.septembrī EK publicēja Rīcības plānu par KTS, kurš paredz tā izveidi līdz 2019.gadam, veicot Rīcības plāna pārskatu 2017.gadā. KTS veicinās investīciju un ilgtermiņa projektu finansējuma piesaistīšanu uzņēmumiem, investīciju piesaisti no valstīm ārpus ES un finansējuma iespēju paplašināšanu līdztekus banku finansējumam. Sanāksmē plānota viedokļa apmaiņa arī par Eiropas semestra uzlabojumiem un gūtajām mācībām.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra