Pie pašreizējās valsts attīstības Latvijas parādu nasta ir par lielu, pārliecināts Valsts prezidents Andris Bērziņš.

«Mūsu parāds, kas ir apmēram 3500 eiro uz cilvēku, ir pietiekami liels, lai vismaz pie šī attīstības tempa mēs to nespētu atmaksāt,» šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma pauda Bērziņš, piebilstot, ka veidot šādu parādu uz «nākotnes pleciem», it sevišķi tik nelielā valstī kā Latvija, ir bīstami. Viņš arī uzsvēra, ka ir jāmeklē papildus veidi, kā veicināt iniciatīvu uzņemšanos iedzīvotāju vidū.

Prezidents pauda, ka parāds pats par sevi nav nekas ļauns, ja ir reāla iespēja izsniegto naudu ieguldīt valsts attīstībā. «Latvijas gadījumā, protams, parāds veidojās, lai segtu problēmas, kuras bija radušās mūsu valstī, kas reālu atdevi nedeva. Tāpēc ir jādara viss, lai valsts šādas saistības neuzņemtos un neietu uz priekšu šī situācija,» sacīja Bērziņš.

Prezidents pievērsās arī iedzīvotāju skaita problēmām, minot, ka, valstī paliekot maz cilvēku, kuri var nodrošināt attīstību, garantēt pilnu neatkarības spektru būs gandrīz neiespējami. «Ir jāveido Latvijā tāda sistēma, lai valsts būtu ne sliktāka par pārējām zemēm,» norādīja Bērziņš, piebilstot, ka ir darīts daudz, lai valsts attīstības tempu kāpinātu, ir pavērušās daudzas iespējas un jādara viss, lai tās materializētu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra