AS PrivatBank akcionāre Ukrainas banka PAS KB PrivatBank ļoti nopietni uztver - Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārbaudes rezultātus.

Patlaban pieprasīti no ASPrivatBank visi ar izmeklēšanu saistītie dokumenti un, sadarbībā ar neatkarīgajiem revidentiem un juridiskajiem konsultantiem, tiek veikta minēto materiālu pārbaude. Pirms šīs pārbaudes beigām būtu pāragri sniegt komentārus par to, vai iepriekš minētie darījumi tiešām veikti, pārkāpjot attiecīgo likumdošanu, un vai piemērotās sankcijas atbilst iespējamajam pārkāpumam. Tāpat, pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, AS PrivatBank ir iespēja FKTK lēmumu pārsūdzēt Latvijas tiesā - saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, skaidro banka.

FKTK gada sākumā veica PAS KBPrivatBank(Ukraina) Latvijas meitas uzņēmuma AS PrivatBank darbības pārbaudi. Pēc šīs pārbaudes, 2015. gada novembrī FKTK atkārtoti vērsās pie Latvijas meitas uzņēmuma, sakarā ar noteiktiem darījumiem, kas veikti kādam Moldovas pilsonim piederošu korporatīvo klientu uzdevumā.

AS PrivatBank nekavējoties sniedza FKTK paskaidrojumus par minētajiem klientu darījumiem. Tomēr, FKTK secināja, ka AS PrivatBank veiktās klienta izpētes un informācijas dokumentēšanas gaitā konstatēti trūkumi. Rezultātā FKTK piemēroja soda naudu, kuras apmērs nedaudz pārsniedz 2 miljonus eiro, kā arī pieprasīja veikt izmaiņas bankas vadības personālsastāvā. Tajā pat laikā FKTK apstiprināja, ka nav pamata anulēt AS PrivatBank licenci banku darbības veikšanai un izmeklēšana neietekmēs ikdienas darbu. FKTK oficiālajā paziņojumā ir teikts, ka PrivatBank piemērotā soda nauda neietekmē bankas ikdienas darbību, banka veic savus pienākumus attiecībā pret klientiem un nodrošina pakalpojumu sniegšanu parastajā kārtībā.

FKTK ciešā uzraudzībā PrivatBank ir uzsākusi darbu pie iekšējās kontroles sistēmas un noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas politikas pilnveidošanas atbilstoši iesniegtajam pasākumu plānam. Pašlaik tiek arī veikts darbs, lai izveidotu jaunu bankas valdi, tās potenciālos kandidātus jau vērtē FKTK, saka FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis. Bankas regulators atgādina visām Latvijas bankām, ka atbilstoši 2014. gada maijā pieņemtajiem Kredītiestāžu likuma grozījumiem, kas noteica jaunas prasības soda sankciju ieviešanai, FKTK ir tiesības par šādiem pārkāpumiem piemērot jebkurai bankai soda naudu līdz pat 10% no bankas iepriekšējā finanšu gada kopējo neto ienākumu summas.

PrivatBank trešā ceturkšņa finanšu pārskats liecina, ka bankas peļņa šā gada trijos ceturkšņos ir 8,06 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk salīdzinājumā ar pagājušā gada tajā pašā periodā nopelnītajiem 5,79 miljoniem eiro. Bankas 2015. gada finanšu rezultāti tiek vērtēti kā ļoti labi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra