Ir tikai laika jautājums, kad akciju tirgus piedzīvos kritumu par 50% vai vairāk, uzskata vairāki Moneynews.com aptaujātie eksperti.

«Nebūs pārsteigums, ja notiks smags akciju tirgus kritums,» saka hedžfondu pārvaldnieks Marks Spicnagels. «Faktiski, mums tas jāgaida,» viņš piebildis.

Turklāt viņš nav vienīgais, kas pauž šādus uzskatus. Šveices fondu pārvaldnieks un konsultants Marks Fabers norāda, ka tirgū patlaban ir milzīgs finanšu aktīvu burbulis, kurš var plīst kuru katru dienu.

Tirgus dalībnieku vidū arī valda runas, ka investīciju guru Vorens Bafets gatavojas akciju tirgus kritumam. Vorena Bafeta rādītājs, kas zināms arī kā kopējā tirgus kapitalizācija pret IKP rādītāju ir sasniegusi statusu, kas liecina par pārdošanu, tādēļ kritums var notikt pavisam drīz.

Kā raksta Business Insider, investoru pārliecība, ka ASV izvairīsies no akciju tirgus krituma nākamo sešu mēnešu laikā kopš pērnā gada pavasara ir būtiski pasliktinājusies. Kā liecina Jēlas menedžmenta skolas mēneša Crash Confidence indekss, pērnā gada maijā aptuveni 41% institucionālo investoru un 39% individuālo investoru bija pārliecināti, ka nākamo sešu mēnešu laikā akciju tirgus nepiedzīvos kritumu. Savukārt decembrī vien mazāk par ceturtdaļu investoru uzskatīja, ka tirgū nav gaidāms straujš kritums.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra