Pārdošanas vilnis Ķīnas tirgū turpināsies vēl vismaz sešas nedēļas, taču var ieilgt līdz pat diviem mēnešiem, uzskata Goldman Sachs eksperti.

Jaunākajās rekomendācijās klientiem analītiķi uzsver, ka tikai pozitīvi ekonomikas dati var apstādināt straujo Ķīnas akciju indeksa kritumu, un pirmās pazīmes par šādu datu publikāciju var parādīties ne ātrāk par pusotru mēnesi.

Līdz šim Ķīnas valdība tirgu ir centusies balstīt ar dažādiem paziņojumiem par politikas izmaiņām un finansējumu, taču Goldman eksperti neuzskata, ka tas ir pietiekami labs stimuls.

Ja amatpersonas rīkosies līdzīgi kā iepriekš, ceturtajā ceturksnī var gaidīt mērenu izaugsmes palielināšanos, uzskata analītiķi.

MarketWatch raksta – ja Goldman prognoze būs pareiza, tam būs negatīvas sekas uz pasaules ekonomikas stāvokli. Jau pirmdien visā pasaulē akciju tirgi piedzīvoja kritumu, tirgus dalībniekiem bažījoties, ka Ķīnas izaugsmes palēnināšanās ietekmēs citu valstu ekonomikas. Ja Ķīnas akciju cenas turpinās krist, to darīs arī pārējo pasaules valstu biržas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra