Nākamo trīs nedēļu laikā Ķīnas akciju cenas saruks vēl par 14%, jo tirgū vērojama līdzīga tendence, kā ASV akciju tirgus krituma laikā 1929. gadā, uzskata analītiķis Toms Demarks, kurš paredzēja Shanghai Composite Index lejupslīdi 2013. gadā.

Bloomberg raksta, ka eksperts uzskata – pēc smagākā pārdošanas viļņa astoņu gadu laikā, kas lika indeksam sarukt par 8,5% līdz 3725,56 punktiem, Ķīnas akciju tirgus indekss piedzīvos kritumu līdz 3200 punktu atzīmei.

Šī indeksa virziens kopš marta iezīmē līdzīgu līkni kā Dow Jones Industrial Average 1929. gadā, kad tas zaudēja 48% no savas vērtības, uzskata eksperts.

Pirmdien strauja akciju izpārdošana sākās pēc tam, kad valdība centās uzlabot situāciju tirgū, ieviešot ierobežojumus, piemēram, liedzot lielākajiem akcionāriem pārdot savas akcijas. Mazāk nekā mēneša laukā tirgus ir zaudējis 4 triljonus dolāru no savas vērtības.

Akciju tirgus uzraugs gan noliedz runas tirgus dalībnieku vidū, ka amatpersonas pārtrauks atbalstu tirgum, taču investoru vidū valda bažas, ka iejaukšanās tirgū, lai balstītu akciju cenas nevar būt uzturama ilgākā laika posmā, ņemot vērā Ķīnas ekonomikas izaugsmes bremzēšanos.

Otrdien Shanghai Composite vērtība samazinājās par 2,6%.

Demarks 2013. gada februārī izteica prognozi, ka Shanghai Composite indeksa vērtība saruks, un pēc dienas indekss sāka savu kritumu, kas sasniedza 20%. Arī turpmākās prognozes eksperts izteica ļoti precīzi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra