Šajā vasarā uz ekonomiskās izaugsmes fona Eiropā un ASV parādījušies diametrāli pretēji signāli no Ķīnas, secināts jaunākajā SEB Investīciju apskatā (SEB Investment Outlook).

Ekonomiskās izaugsmes tempu palielināšanās Ķīnā un tās valūtas politika ir radījuši krasas svārstības fondu tirgū.
Ņemot vērā, ka kopējā izaugsme ir pietiekoša, lai akcijas un parāda instrumenti sniegtu labāku peļņu nekā pozīcijas drošajos aktīvos, investori joprojām jūtas pietiekami stabili, SEB bankas Private Banking investīciju stratēģis Ingus Grasis: «Ķīnas valdības reakcija uz akciju tirgus kritumu un nepārliecinošās izmaiņas valūtas kursa politikā palielina nenoteiktību par reformu gaitu. Attīstības valstis, īpaši Ķīna, ir kļuvušas par galveno pasaules ekonomiskās izaugsmes riska avotu. Tomēr pozitīvs faktors ir joprojām augošā vidusšķira un urbanizācija. Tas turpinās uzturēt pieprasījumu pēc patēriņa precēm un jauniem pakalpojumiem. Līdz ar to, pat neskatoties uz ekonomikas izaugsmes palēnināšanos, panikai nav iemesla.»

Neskatoties uz satraukumu atsevišķos pasaules kapitāla tirgos, SEB saglabā lielu akciju īpatsvaru savos ieguldījumu portfeļos, priekšroku dodot Eiropas uzņēmumiem. Investīciju eksperti uzskata, ka akciju tirgus kritums zināmā mērā ir bijusi veselīga korekcija. Tāpēc daudziem tas arī nebija pārsteigums.

«Līdz ar to mēs neredzam pamatu pārorientēties uz mazāk riskantiem investīciju produktiem. Valdību obligācijas izskatās dārgas un nepievilcīgas. Arī drošo uzņēmumu obligāciju peļņas likmes nav pievilcīgas, kaut gan Eiropas sektoram ir vēl potenciāls. Mēs sagaidām, ka nākotnē obligāciju ienesīgums kāps,» turpina Ingus Grasis.

Pateicoties zemajām procentu likmēm ir iespējams, ka akciju tirgū nesen ir ienākuši investori, kas nejūtas komfortabli pie lielām cenu svārstībm, un, kuru faktiskā riska tolerance ir zema. Šie investori ir pirmie, kas pametīs tirgu, tiklīdz parādīsies lejupejošas tendences. Līdz ar to svārstības finanšu tirgos kādu laiku vēl turpināsies, secināts SEB Investīciju apskatā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra