Pēdējā laikā vērojama jauna un satraucoša tendence – statistika liecina, ka bieži vien pagarināti tiek tieši tie aizņēmumi, kurus distances kredītu devēji ir izsnieguši bez maksas, preses konferencē informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa.

Arī kredīti, kurus paredzēts atmaksāt vienā reizē, bieži vien tiek pagarināti. Iepriekšējos gados 51% no šiem aizdevumiem netika pagarināti, bet tagad šis īpatsvars samazinājies līdz 44%.

B. Vītoliņa sacīja, ka ir normāli, ja ir atsevišķi gadījumi, kad nepieciešams aizdevumu pagarināt, taču ja tā ir tendence, tas nav labi un nozīmē, ka cilvēks ir aizņēmies kredītu, kas nav piemērots viņa vajadzībām un nespēj to atdot. Tas, ka strauji pieaug pagarinājumu skaits, nozīmē, ka patērētājam būtu piemērotāks aizdevums ar atmaksas grafiku vai arī kredīti tiek izsniegti cilvēkiem, kuri tos nevar atļauties, un tie ir satraucoši dati, uzsvēra PTAC vadītāja.

Zināmā mērā tas ir kā burkāns, ar ko tiek pievilināti klienti, taču pēc pagarināšanas šis kredīts pārvēršas par maksas aizdevumu, saka B. Vītoliņa.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra