Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments plāno grozīt atlīdzībai paredzēto budžetu un līdz šim ietaupītos 88 000 eiro novirzīt iepriekš budžetā neparedzētajām naudas balvām un prēmijām, vēsta Latvijas Radio.

Pilsētas attīstības departamentā ir 116 amata vietu, un atlīdzībai kopumā gadā paredzēti vairāk nekā divi miljoni eiro. Taču līdz gada vidum tēriņus algām esot izdevies krietni ietaupīt, jo vairākas vakances esot brīvas, daļa darbinieku daudz slimojuši, bet citi devušies atpūtā, neprasot darba samaksu. Tāpēc departaments nolēmis ietaupītos 88 000 eiro novirzīt iepriekš budžetā neparedzētajām naudas balvām un prēmijām. Pilsētas attīstības departaments Rīgas domē būs pirmais, kas pēc krīzes laika taupības režīma nolēmis dāsnu atalgojuma fonda daļu atvēlēt darbinieku prēmēšanai, un, grozot atlīdzībai paredzēto budžetu, departaments plāno, ka katram darbiniekam naudas balvās šogad varēs piešķirt vidēji nepilnu 1000 eiro, norāda Latvijas Radio.

Paskaidrojuma rakstā par naudas balvu izlietojumu departaments min, ka tās tiks tiem, kas būs strādājuši profesionāli un ieinteresēti. Departamenta pārstāve Lineta Mikša uzsver, ka katra sasniegumus rūpīgi vērtēs. Departamenta skaidrojumu, ka tam ilgstoši neaizpildītas bijušas vairāk nekā desmit darbvietas, neapstiprina tā mājaslapā redzamā vakanču sadaļa, kur pašlaik tiek meklēti divi inženieri un iepirkumu speciālists.

Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse izslēdz iespēju, ka departamenti, līdzīgi kā pirms krīzes, apzināti atstāj daudzas it kā neaizpildītas štata vietas, lai ietaupīto maksātu naudas balvās. Pēc viņas sacītā, nav obligāti visu naudu iztērēt līdz gada beigām, bet «tas dod iespēju pateikties cilvēkiem, pateikt paldies, jo atalgojumu kopējā līmenī mēs neesam cēluši».

Rīgas domes budžetā prēmijām un naudas balvām gada sākumā bija plānoti 190 000 eiro. Tiknuse gan atzīst, ka līdz gada beigām šie skaitļi būtiski mainīsies, jo pērn tie no sākotnēji plānotajiem 160 000 eiro pieauga līdz diviem miljoniem eiro gada beigās.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra