Rietumu Bankas pagājušā gada tīrā peļņa, ieskaitot akcionāriem par pirmo pusgadu izmaksātās dividendes, sasniedza 72 miljonus eiro, informē bankas pārstāvji.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu šis rādītājs ir pieaudzis par 35%.

Bankas aktīvu kopējais apjoms bija 3,5 miljardi eiro, kas ir par 19% vairāk nekā iepriekšējā gada beigās. Klientu depozītu apjoms attiecīgi pieauga par 19% līdz 3,1 miljardam eiro.

Kapitāla un rezervju apjoms sasniedzis 324 miljonus eiro, kas ir par 19% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kapitāla atdeve (ROE) – 22,75%, aktīvu atdeve (ROA) – 2,29%, bet kapitāla pietiekamība – 17,48%.

«Aizvadītais gads bija ļoti nozīmīgs bankas turpmākajā izaugsmē. Mēs esam nopietni nostiprinājuši tehnoloģisko bāzi, turpinājuši darbu perspektīvajā elektroniskās komercijas jomā, kā arī ielikuši pamatus jauna tiešsaistes biznesa apkalpošanas virziena izveidei un inovatīvo karšu pakalpojumu ieviešanai,» atzīmē Rietumu Bankas prezidents Aleksandrs Pankovs.

Pagājušajā gadā Rietumu Banka veica ierobežotu priviliģēto akciju emisiju, kas bija paredzētas klientiem un bankas partneriem. Privileģēto akciju turētāji piedalās dividenžu sadalē ar tādām pašām tiesībām kā citi akcionāri. Pēc pirmā pusgada rezultātiem Rietumu Bankas akcionāriem, tostarp privileģēto akciju turētājiem, tika izmaksātas dividendes 18,5 miljonu eiro apmērā.

Marta beigās Rīgā notiks Rietumu Bankas akcionāru sapulce, kurā tiks pieņemts lēmums par dividenžu izmaksu par 2014. gada otro pusgadu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra