Rīgas dome arī turpmāk nodrošinās finansiālu atbalstu Rīgas bērniem, kuri apmeklē privātos bērnudārzus, neskatoties uz to, ka valsts ar nākamo gadu plāno savu līdzmaksājumu atcelt, informē Rīgas dome.

Viena bērna uzturēšanās pašvaldības bērnudārzā izmaksā 132,33 eiro. Tik pat liels ir arī pašvaldības līdzmaksājums par tiem bērniem, kas apmeklē privātos dārziņus. Šādu finansējumu pašvaldība piešķirs  arī turpmāk.

«Tādējādi mēs konsekventi ievērojam taisnīguma principu pret visiem bērnu vecākiem. Mēs vai nu nodrošinām vietu pašvaldības bērnudārzā, un tas mums izmaksā 132,33 eiro, vai dodam tos pašus 132,33 eiro vecākiem, kam bērni apmeklē privāto bērnudārzu,» norāda Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Šādu principu, ka vienādu atbalstu saņem gan tie vecāki, kuru bērni apmeklē pašvaldības dārziņu, gan privāto dārziņu,  Rīgas pašvaldība izstrādāja un īsteno kopš 2013.gada.

Pašlaik Rīgas dome nodrošina līdzmaksājumu par 5477 bērniem, kuri apmeklē privātos dārziņus. 2015. gada budžetā  šim mērķim atvēlēti 7,7 miljoni eiro.

Būtiski palielināts arī vietu skaits pašvaldības bērnudārzos – pēdējo piecu gadu laikā atvērtas 97 jaunas grupiņas, kurās ir vieta 1857 mazuļiem.

Ja 2009.gada sākumā uz vietu dārziņā gaidīja vairāk nekā 6700 bērnu, tad reāla rinda šogad  prognozējama ap tūkstoti. Tajā pašā laikā pašvaldības dārziņos ir jau aptuveni 100 brīvu vietu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra