AS Rīgas farmaceitiskā fabrika ārkārtas akcionāru sapulcē nolemts izslēgt uzņēmuma akcijas no regulētā tirgus, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu. Pagaidām nav zināms konkrēts datums, līdz kuram akcijas kotēs biržā.
Db.lv aprīlī rakstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ļāvusi AS Rīgas farmaceitiskā fabrika emitēt akcijas.

Uzņēmumam atļauts veikt 1,43 miljonu vārda akciju ar balsstiesībām publisko piedāvājumu, ņemot vērā uzņēmuma vēlmi palielināt pamatkapitālu.

Vienas akcijas nominālvērtība noteikta 1,4 eiro apmērā.

Pērnā gada decembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome deva atļauju AS Rīgas farmaceitiskā fabrika akcionāram SIA Capital Holding izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu pārējiem akcionāriem.

Vienas akcijas cena ir noteikta 1,56 eiro, informē FKTK.

Ņemot vērā, ka SIA Capital Holding ieguvusi 80,03% balsstiesīgo akciju, uzņēmuma vienīgā dalībniece Helēna Livšica ir ieguvusi netiešo līdzdalību AS Rīgas farmaceitiskā fabrika, kas pārsniedz 50%.

Tā kā AS Rīgas farmaceitiskā fabrika akcijas ir iekļautas regulētajā tirgū – biržas NASDAQ OMX Riga Otrajā sarakstā, sabiedrības akcionāriem ir jāievēro Finanšu instrumentu tirgus likuma prasības par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu. Tas nozīmē, ka iegūstot uzņēmumā akciju kontrolpaketi (50% un vairāk), personai vai personām, kas rīkojas saskaņoti, ir jāizsaka obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums pārējiem akcionāriem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra