Laikposms Sistēmas apraksts Kā notika akciju tirdzniecība?
1995. gada jūlijs Biržas pirmā tirdzniecības sistēma. Tirdzniecības platforma izveidota FoxPro datu bāzes vadības sistēmā. Sistēma sastāv no 5 datoriem – centrālā datora un 4 brokeru darba vietām. Brokeri gāja uz biržu un ievadīja pirkšanas – pārdošanas uzdevumus, kuri tika ievadīti sistēmā. Procedūra aizņēma ~1 stundu, tad 10 – 15 minūtes tika veikta kotācija, kuras laikā tika noteiktas akciju cenas, un tad notika akciju tirdzniecība.
1997. gada maijs Birža pakāpeniski pāriet uz jaunu tirdzniecības sistēmu (platforma – AS/400). Brokeriem vairs nav jāiet uz biržu – uzdevumus biržā iesniedz, izmantojot iezvanpieeju.
1997. 3. novembris Ieviesta nepārtraukta tirdzniecība par mainīgām cenām (zaļais ekrāns) Pirkšanas – pārdošanas uzdevumu iesniegšana un izpilde notiek reālā laika režīmā.
1999. gads Izveidota ACCEPT sistēma Reālā laika režīmā tiek nodrošināta darījumu slēgšana ar parāda vērtspapīriem
2000. gads I–brokera (interneta brokera) ieviešana Darījumus ar akcijām biržā var slēgt arī banku klienti bez brokeru starpniecības
2004. gads* Pāreja uz starptautisko (SAXESS) tirdziecības sistēmu Latvijas akcijas būs redzamas visās Ziemeļvalstu biržās (NOREX un OMHEX biržu biedriem).
*Pāreja uz jauno tirdzniecības sistēmu paredzēta nākamā gada vidū.

Avots: Rīgas Fondu birža

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra