Problēmaseiro zonā ir ielaistas un tās neatrisināsies vienā gadā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

«Domāju, ka problēmas neatrisināsies vienā gadā. (..) Jaunākās Eiropas Centrālās bankas prognozes liecina, ka zema inflācija saglabāsies vismaz divus, ja ne trīs gadus. Tā ir dziļa problēma, kura ir ielaista gadu gadiem,» sacīja Rimšēvičs.

Viņš atzīmēja, ka Eiropā nav veiktas strukturālās reformas, kas kavē uzņēmumu kreditēšanu.

«Neskatoties uz to, ka caurmērā situācija ar likumdošanu Eiropas Monetārās savienības valstīs ir labāka, kreditēšana praktiski nenotiek, un tas ir viens no galvenajiem Eiropas stagnācijas vaininiekiem. Savukārt iemesls vājajai kreditēšanai ir lielie valstu parādi, budžetu deficīti, kas neļauj ieguldītājiem ar pilnu sparu kreditēt uzņēmumus un būt drošiem, ka nākotnē nekas būtiski nemainīsies nodokļu likumos, komisijas maksājumos, kas ir saistīti ar budžeta lāpīšanu. Tādēļ daudzas bankas nogaida, kas būs nākotnē, bet Eiropas ekonomika ir samazinājusi izaugsmes tempus. Lai gan 2015.gada prognozes ir pozitīvākas, nevienam nav pārliecības, ka viss tā arī piepildīsies,» teica Rimšēvičs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra