Korupcijas   novēršanas  un  apkarošanas  birojs  (KNAB)  Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nosūtījis 2013.gadā uzsāktā   kriminālprocesa   materiālus  kriminālvajāšanas  uzsākšanai  pret vairākām    personām    par   Valsts   ieņēmumu   dienesta   (VID)   Muitas kriminālpārvaldes  (tagadējā  −  VID Muitas policijas pārvalde) amatpersonu kukuļošanu.

Sākotnēji   kriminālprocesa   ietvaros  par  aizdomās  turēto  kukuļa pieprasīšanā  un  pieņemšanā  atzīta  viena  VID  Muitas  kriminālpārvaldes amatpersona,  bet  otra  par  kukuļņemšanas  atbalstīšanu.  Kriminālprocesa materiāli   liecina,   ka   VID   amatpersona,  iesaistot  starpniekus,  ir pieprasījusi 4 000 EUR un pieņēmusi kukuli 3 000 EUR apmērā.

Veicot   turpmākās   izmeklēšanas   darbības   un   iegūstot   jaunus pierādījumus,  noskaidrots,  ka viena no amatpersonām ar divu privātpersonu atbalstu   vēl  septiņos gadījumos pieprasīja kukuļus saistībā ar labvēlīga lēmuma   pieņemšanu   VID   Muitas  kriminālpārvaldes  lietvedībā  esošajos kriminālprocesos gan no Latvijas pilsoņiem, gan kaimiņvalstu pilsoņiem, bet
tos  nav  saņēmusi no viņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ. Pieprasīto kukuļu apmērs svārstījās no 1400 EUR līdz 10 000 EUR.

KNAB  rīcībā  esošie  pierādījumi liecina, ka amatpersona informāciju par  VID  Muitas  kriminālpārvaldes lietvedībā  esošajiem kriminālprocesiem nodeva starpniekiem, kuri kriminālprocesā   iesaistītajām   personām piedāvājuši  apmaiņā  pret  prettiesisku labumu nodrošināt labvēlīga lēmuma pieņemšanu kriminālprocesos.

KNAB izmeklētājs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret sešām personām – vienu  VID  Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu (Krimināllikuma (KL) 320.panta trešā daļa) un septiņos gadījumos par kukuļņemšanas mēģinājumu, kukuli pieprasot (KL 15.panta ceturtā daļa un 320.panta  trešā  daļa).  Otru VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu par kukuļņemšanas  atbalstīšanu  (KL  20. panta ceturtā daļa un 320.panta trešā
daļa).   Savukārt   divas   personas   saukt   pie  kriminālatbildības  par kukuļņemšanas  atbalstīšanu  (KL 20. panta ceturtā daļa. un 320.panta trešā daļa)   un septiņos gadījumos par kukuļņemšanas mēģinājuma atbalstīšanu (KL 15.panta  ceturtā  daļa  un  320.panta  trešā  daļa)  un divas personas par kukuļdošanu (KL 323.panta pirmā daļa).

Kriminālprocesā   iesaistītajām   personām   piemēroti   ar  brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra