Labklājības ministrija (LM) rosina nodot Privatizācijas aģentūrai pārvaldīšanai atlikušās valstij piederošās un valsts pensiju speciālajam budžetam nodotās valsts kapitāla daļas, kuru turētāja pašlaik ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), informē LM.

Plānots, ka VSAA rīcībā esošās akcijas līdz 2015.gada 31.decembrim nodos Privatizācijas aģentūrai, tādejādi nodrošinot efektīvāku valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto kapitālsabiedrību kapitāla daļu pārvaldīšanu, atsavināšanu, un lietderīgāk izmantotu VSAA administratīvos resursus. Lielākā daļa no valsts pensiju speciālajam budžetam nodotām valsts kapitāla daļām jau ir Privatizācijas aģentūras pārvaldījumā.

Attiecībā uz kapitāldaļu atsavināšanu paredzēts saglabāt līdzšinējo kārtību. Proti, kapitālsabiedrību kapitāla daļu sākotnējās vērtības noteikšanas kārtību un pārdošanas nosacījumus, tāpat kā līdz šim, apstiprinās Ministru kabinets. Valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto kapitāla daļu pārdošanas rezultātā iegūtos līdzekļus ieskaitīs valsts pensiju speciālajā budžetā.

Iepriekšminēto paredz ceturtdien, 3.septembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta rīkojuma projekts Par valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto akciju sabiedrības Latvijas kuģniecība, akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra, akciju sabiedrības Grindeks, akciju sabiedrības Rīgas alus darītava Vārpa un akciju sabiedrības Liepājas metalurgs valsts kapitāla daļu pārdošanu. Tas vēl ir jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdībā.

Pēc 2015.gada 1.jūlija VSAA turējumā valsts pensiju speciālajam budžetam nodotās valsts kapitāla daļas ir tikai tajās kapitālsabiedrībās, par kurām nav Ministru kabineta lēmuma par kapitāla daļu atsavināšanu. Tās ir 20 miljoni AS Latvijas kuģniecība akciju, 425,6 tūkstoši AS Valmieras stikla šķiedra akciju, 219,78 tūkstoši AS Grindeks akciju, 425 tūkstoši AS Liepājas metalurgs akciju un 284 AS Rīgas alus darītava Vārpa akcijas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra