Rubļa vērtība pakāpjas

Finanses
2015. gada 19. janvāris 15:02

Pirmdien Krievijas rubļa vērtība pieauga jau otro dienu pēc kārtas, jo tirgus dalībnieku vidū valda runas, ka sliktākais periods naftas cenām ir garām, raksta Bloomberg.

Valūta pret dolāru pakāpās par 1,3% līdz 64,377 rubļiem par dolāru.

Piektdien starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investors Service samazināja Krievijas kredītreitingu līdz Baa3, kas ir tikai viens līmenis virs spekulatīvās kategorijas. Savukārt Standard&Poor’s paziņoja, ka līdz janvāra beigām izlems, vai samazinās Krievijas reitingu līdz spekulatīvajai kategorijai, tādējādi kliedējot investoru bažas, ka lēmums tiks pieņemts pagājušās nedēļas beigās.

Db.lv jau rakstīja, ka pagājušajā gadā no Krievijas bankām un kompānijām aizplūduši 151,5 miljardi ASV dolāru, kas ir vēsturiski lielākais naudas apjoms, raksta Business Insider.

Tas ir vismaz divreiz vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Krievijas Centrālās bankas apkopotie dati. Iepriekšējā reize, kad no Krievijas aizplūda rekordaugsts naudas apjoms, bija 2008. gada finanšu krīze – sasniedzot 133,6 miljardus dolāru.
Milzīgs naudas apmērs aizplūdis tieši pērnā gada pēdējā ceturksnī – 72,9 miljardi dolāru, salīdzinot ar 16,9 miljardiem iepriekšējā ceturksnī. To veicināja naftas cenas kritums un rubļa vērtības vājināšanās.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra