Pirmdien Krievijas rubļa vērtība pieauga, jo inflācijas palielināšanās veicināja runas investoru vidū, ka Krievijas Banka piektdienas sanāksmē atstās likmes esošajā līmenī, raksta Bloomberg.

Pagājušajā nedēļā rublis piedzīvoja smagākos zaudējumus starp jaunattīstības valstu valūtām, līdz ar to investori, kas ieguldījuši šajā valūtā, būs apmierināti ar pauzi monetārās politikas mīkstināšanā, saka Rabobank jaunattīstības valstu valūtu stratēģis Pjotrs Matiss.

Pirmdien rubļa kurss pret dolāru pakāpās 0,2%. Pagājušajā nedēļā tā vērtība zaudēja 5,8%, kas bija straujākais kritums starp 24 jaunattīstības valstu valūtām.

Lielākā daļa jeb 25 no 27 Bloomberg aptaujātajiem ekonomistiem uzskata, ka Krievijas Banka bāzes procentu likmi piektdienas sanāksmē atstās 11% līmenī.

Jaunākie dati liecina, ka inflācija augustā negaidīti palielinājusies līdz 15,8%, salīdzinot ar 15,6% jūlijā, bet mēneša laikā cenas augušas par 0,4%.

Krievijas Banka, reaģējot uz jūlija inflācijas datiem, kas uzrādīja, ka cenas jūlijā samazinājušās ļoti lēnām, atkāpās no savas apņemšanās turpināt pazemināt aizņemšanās izmaksas.

Tiesa gan, Credit Agricole CIB bankas eksperts Sebastjēns Barbe uzskata, ka naftas cenas turpinās diktēt rubļa virzienu, ierobežojot jebkurus Krievijas Bankas centienus to paaugstināt.

«Šis būs absolūti galvenais faktors rubļa virzienam,» uzsvēris eksperts. «Ja naftas cenas turpinās sarukt, tad, pat ar likmes atbalstu, rubļa vērtība visdrīzāk turpinās samazināties,» viņš piebilst.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra