Šomēnes rublis uzrādījis straujāko kāpumu starp jaunattīstības valstu valūtām, pret ASV dolāru pieaugot par 12%.

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteiktā aicinājuma atbalstīt valsts valūtu, Krievijas lielie eksportētāji sākuši veidot rubļa uzkrājumus, raksta Bloomberg.

Krievijas lielākā ieguves kompānijas OAO GMK Norilsk Nickel un tērauda ražotājs PAO Severstal ir starp tiem eksportētājiem, kuri pastiprināti konvertējuši dolārus un eiro uz rubļiem, liecina uzņēmumu sniegtā finanšu informācija un informējuši uzņēmumiem tuvu stāvoši anonīmi cilvēki. Tā ir politika, ko veicinājusi valdība, lai stabilizētu rubļa vērtību pēc tam, kad tā pērn saruka par 47%.

Valūtas vērtībai samazinoties, V. Putins aicināja Krievijas kompānijas koordinēt valūtu maiņas darījumus ar centrālo banku. Centrālā banka savukārt ziņoja, ka novēro kompāniju darījumus, kuros tās maina valūtas, taču nav noteikusi kādus darījumus mērķus.

«Būtisks darbs ar eksportētājiem bija decembrī un janvārī, kad valūtu tirgus bija pasīvs un svārstīgums bija liels,» norāda bankas pārstāvji. «Tagad tirgus atkopjas un tas vairs nav atkarīgs no eksportētājiem,» viņi piebilst.

Dati liecina, ka Norilsk kopš decembra beigām ir pārdevis ārvalstu valūtu par aptuveni 30 miljardiem rubļu (483 miljoni dolāru). Savukārt PAO Severstal pērnā gada nogalē 42% no saviem naudas uzkrājumiem glabāja rubļos, kas ir ievērojami vairāk nekā 8% iepriekšējā ceturksnī.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra