A/s Ventspils zivju konservu kombināta (VZKK) lielākais akcionārs a/s Ventspils tirdzniecības osta ir sācis akciju atpirkšanu no mazākuma akcionāriem.

Vienas akcijas cena atpirkšanas piedāvājumā ir 9 santīmi par akciju, kas atbilst pašreizējai uzņēmuma akcijas bilances vērtībai. Akciju atpirkšanas piedāvājums ilgs līdz 10. jūlija plkst. 14:00 - līdz šim brīdim visiem tiem uzņēmuma akcionāriem, kas vēlas pārdot sev piederošās akcijas, ir jāiesniedz pieteikums savam kontu turētājam.

Pieņemt šo piedāvājumu vai nē - ir jāizlemj ikkatram uzņēmuma akcionāram. Raugoties no ienesīguma viedokļa, nauda, kas ieguldīta VZKK akcijās pirms 1998. gada ir jānoraksta zaudējumos - vēsturiski augstākā akcijas cena Fondu biržā ir 3.20 Ls, savukārt akcijas vērtība, tās iegādājoties par sertifikātiem bija apmēram 60 santīmi. Taču atpirkšanas piedāvājums ir labs iemesls, lai atbrīvotos no absolūti nelikvīdām akcijām - pēdējo 3 gadu laikā ar tām biržā ir veikti 22 darījumi, no kuriem 6 ir notikuši šonedēļ.

Latvijas Centrālajā depozitārijā vēl joprojām glabājas 318.9 tūkst. akciju (29 % no pamatkapitāla). To kopējā vērtība ir 28.71 tūkst. Ls. Taču, ja akcionāram pieder mazāk par 200 akcijām un tam nav nedz naudas, nedz vērtspapīru konta, atpirkšanas piedāvājumu pieņemt nav vērts - ieguvums naudas izteiksmē būs pārāk niecīgs. Pēc Db rīcībā esošās informācijas, vienam akcionāram, kas akcijas glabā depozitārijā pieder vidēji 4310 akciju, tātad, pieņemot atpirkšanas piedāvājumu, ieguvums naudas izteiksmē būs vērā ņemams.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra