SEB grupas Latvijā ieņēmumi šā gada deviņos mēnešos sasnieguši 76,5 miljonus eiro, par 2% vairāk nekā 2014. gada pirmajos trīs ceturkšņos, informē bankas pārstāvji.

Bankas izmaksas salīdzinājumā ar 2014. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem samazinājušās par 6%, veidojot 35,8 miljonus eiro.
Tā rezultātā peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 40,6 miljonus eiro, par 10% vairāk nekā atbilstošajā 2014. gada periodā. Laika posmā no janvāra līdz septembra beigām izveidoti uzkrājumi 9,1 miljona eiro apmērā – par 15% mazāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā.

Kopumā bankas pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2015. gada pirmajos trīs ceturkšņos sasniegusi 28 miljonus eiro, par 18% vairāk nekā 2014. pirmajos deviņos mēnešos.

Kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2015. gada 30. septembrī bija 2,1 miljards eiro, kas atbilst noguldījumu apjomam 2014. gada trešā ceturkšņa beigās, bet kopējais kredītportfelis 2015. gada septembra beigās bija 2,5 miljardi eiro, kas ir par 7% mazāk nekā 2014. gada trešā ceturkšņa noslēgumā;

2015. gada pirmajos deviņos mēnešos no jauna izsniegti 7900 aizdevumi par kopējo summu 376 miljoni eiro, kas ir par 17% mazāk nekā gadu iepriekš. 86% no jaunizsniegtā finansējuma (323 miljoni eiro) piešķirti uzņēmumiem.

Bankas kapitāls un rezerves 2015. gada 30. septembrī bija 439,5 miljoni eiro, bet aktīvu apjoms, noslēdzoties trešajam ceturksnim, bija 3,6 miljardi eiro.

«Šie deviņi mēneši ir bijuši ārkārtīgi dinamiski mūsu klientiem un mums pašiem. Priecē aktivitātes pieaugums mazo un vidējo uzņēmumu segmentā, kurā šogad par 5% esam audzējuši piešķirtā finansējuma apjomu. Taču Latvijas uzņēmēji, ieguldot sava biznesa attīstībā, joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas uzņēmēju tempiem. Lai turpmākajos ceturkšņos sasniegtu straujāku izaugsmi, nepieciešama prognozējamība nodokļu jomā, pieeja Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā arī izlēmīga valsts rīcība ēnu ekonomikas apkarošanā,» saka SEB bankas vadītāja Ieva Tetere.

SEB grupas prezidente un izpilddirektore Annika Falkengrēna «Pašreizējā ekonomiskajā vidē mūsu klienti saglabā piesardzību, pagaidām atturoties no jaunām investīcijām, taču palielinās pieprasījumu pēc riska vadības pakalpojumiem. Trešā ceturkšņa sezonālais raksturs šogad ir bijis īpaši izteikts. Esam turpinājuši nostiprināt bankas bilances rādītājus, lai turpinātu ilgtermiņā atbalstīt mūsu klientus. Pirmā līmeņa pašu kapitāla rādītājs sasniedzis 17,8%, un tas būtiski pārsniedz uzraugošo institūciju prasības.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra