SEB Enskilda ienāk Baltijas valstīs

Finanses
2007. gada 15. februāris 13:57

Investīciju banka SEB Enskilda ir oficiāli uzsākusi darbību Baltijas valstīs, biznesa portālu Db.lv informēja AS SEB Latvijas Unibanka pārstāve Agnese Gribuste. SEB Enskilda darbība vērsta uz korporatīvajām finansēm un vērtspapīru operācijām.

Investīciju banka, kurā šobrīd strādā ap 500 darbinieku, paziņoja par gaidāmo ienākšanu Baltijas tirgū pagājušā gada septembrī, un, pēc dibināšanas formalitāšu nokārtošanas, savu darbību jaunā organizācija uzsāka 2007.gada sākumā.

SEB Enskilda darbība vērsta uz korporatīvajām finansēm un vērtspapīru operācijām. SEB Enskilda korporatīvo finanšu nodaļā, kas galvenokārt nodarbojas ar vērtspapīru operācijām, kompāniju apvienošanās un pārņemšanas darījumiem, Baltijas valstu birojos šobrīd nodarbināti 16 speciālisti (6 speciālisti Lietuvā, 5 Latvijā un 5 Igaunijā).

SEB Enskilda korporatīvo finanšu komandas vadošie speciālisti Latvijā ir Lauris Balga, iepriekš SEB Vilfima Latvijas biroja vadītājs, un Mārtiņš Krūtainis, iepriekš AS IBS Suprema izpilddirektors Latvijā.

Korporatīvām finanšu aktivitātēm, SEB grupa ir nodibinājusi trīs atsevišķus uzņēmumus katrā no Baltijas valstīm: Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. SEB Enskilda uzņēmumi Latvijā un Igaunijā ir investīciju pakalpojumu licences iegūšanas procesā, kamēr Lietuvā šī nodaļa jau ir licenzēta.

SEB Enskilda vērtspapīru nodaļa darbību vērsīs uz Baltijas vērtspapīru pārdošanu, pētīšanu un tirdzniecību. Šī nodaļa konsolidēs visu esošo SEB grupas akciju kapitāla tirgu Baltijas valstīs un plāno sākt darbību pilnā sastāvā 2007.gada 2.pusgadā.

SEB Enskilda ir SEB grupas investīciju banka, kas dibināta 1982.gadā Londonā kā Enskilda Securities. SEB Enskilda piedāvātie pakalpojumi aptver korporatīvās finanses (tai skaitā, kompāniju apvienošanās un pārņemšanas darījumus), vērtspapīrus, vērtspapīru tirgus izpēti un tirdzniecību. SEB Enskilda šobrīd ir biroji Stokholmā, Helsinkos, Kopenhāgenā, Oslo, Tallinā, Rīgā, Viļņā, Londonā, Frankfurtē un Ņujorkā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra