SEB Unibankai augsts novērtējums

Finanses
2007. gada 8. janvāris 11:18

Ikgadējā pētījumā par labākajiem vērtspapīru turētājiem strauji augošajos tirgos (Emerging Markets Survey 2006), ko specializētais vērtspapīru biznesa žurnāls Global Custodian veic jau 18. gadu, SEB grupa kopumā un tai piederošās Baltijas valstu bankas katra atsevišķi ir ieguvušas augstu novērtējumu, Db.lv informēja SEB Unibankas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Gribuste.

Pirmo reizi darbības vēsturē SEB grupa ir saņēmusi augstāko novērtējumu (Top Rated) tirgos ārpus Skandināvijas.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā pētījuma datiem, SEB grupas banka Latvijā - SEB Unibanka - ir uzlabojusi savu novērtējumu no Unrated uz Commended. Vienīgais iemesls, kas aizkavēja Top Rated statusa saņemšanu, ir pētījuma nosacījums, ka gada laikā vērtspapīru turētāja statuss drīkst mainīties tikai par vienu pakāpi. SEB Unibanka gada laikā uzlaboja savu vērtējumu visos pētījuma jautājumos, kas tika uzdoti respondentiem, kā arī pakalpojumos - kopumā par 98%. No maksimālajiem 7 punktiem SEB Unibanka kā visaugstāk novērtētā banka Latvijā ieguva 5,51 punktu. Vērtējumu Top Rated 2006. gadā saņēma arī SEB grupas bankas Vācijā, Igaunijā un Norvēģijā.

Augstāko novērtējumu Top Rated, ierindojoties 2. vietā, SEB grupa ieguva arī visā Centrālajā un Austrumeiropas reģionā kopumā, aiz sevis atstājot tādas starptautiskas finanšu grupas kā Citigroup, Unicredit, ING un Hansabank. Šis reģionālais vērtējums 2006. gadā tika veikts pirmo reizi, un vērtējumam kvalificējās 6 finanšu grupas.

Šis pētījums kopumā tika veikts 68 strauji augošās valstīs visā pasaulē. Tajā piedalīties un veikt vērtspapīru turētāju novērtēšanu tika aicināti tikai lielākie banku klienti - bankas un institucionālie klienti, kas izmanto vērtspapīru turēšanas pakalpojumus ievērojamos apjomos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra