Zīmola Rolex pulksteņi un citu Šveices luksusa pulksteņu zīmolu preces Singapūrā tiek izpirkti pēc tam, kad Šveices franka kurss krasi pieauga attiecībā pret citām valūtām, otrdien paziņoja mazumtirgotāji.

Entuziasti un investori iegulda kvalitatīvos pulksteņos, pirms mazumtirgotāji pielāgo cenas spēcīgajam franka kursam.

Franka vērtība attiecībā pret eiro un ASV dolāru ir pieaugusi par 20% kopš ceturtdienas, kad Šveices centrālā banka pārsteidza pasaules tirgus ar lēmumu atcelt minimālo franka kursa likmi pret eiro 1,2 franku par eiro līmenī.

Singapūras luksusa pulksteņu mazumtirgotāja The Hour Glass pārdevēji stāstīja, ka ir pieaudzis Šveices zīmolu pārdošanas apmērs, jo īpaši Rolex pārdošanā.

Lielākā daļa mazumtirgotāju Singapūras galvenajā iepirkšanās rajonā sestdien un svētdien pārdeva 25-30 Rolex pulksteņus dienā, lai gan ierasti dienā tiek pārdoti četri vai pieci pulksteņi.

Iecienītāko pulksteņu vidū bijuši modeļi, kas maksā sākot ar 10 tūkstošiem Singapūras dolāru (6471 eiro).

Kādā pieczvaigžņu viesnīcā izvietotā Rolex veikala pārdevēji informēja, ka ātri tiek pārdoti Datejust un GMT Rolex modeļi, kuru krājumi noliktavā strauji sarūk.

Cita luksusa zīmolu lielveikala vadītājs stāstīja, ka nedēļas nogalē pārdoti desmit zīmola Franck Muller pulksteņi, lai gan ierasti dienā tiek pārdots viens vai divi.

Veikala vadītājs, kurš vēlējās palikt anonīms, stāstīja, ka apmēram puse pircēju jautā, kad pārdevēji paaugstinās Šveices pulksteņu cenas, lai varētu veikt pirkumus, pirms tas notiek.

Turīgajā Singapūrā ir viens no augstākajiem iekšzemes kopprodukta līmeņiem pasaulē - 55 230 ASV dolāru (47 592 eiro) uz vienu iedzīvotāju - un tā ir arī reģiona galvenais iepirkšanās tūristu galamērtķis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra