Viens no Lielā Trijnieka saņem pliķi reputācijai un diskvalifikāciju no obligācijām uz gadu, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness

ASV finanšu tirgus regulatora Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ir īstenojusi līdz šim stingrākās sankcijas pret vienu no lielajām reitingu aģentūrām – Standard & Poor’s (S&P). Reitingu aģentūras tiek vainotas pārlieku pielaidīgā risku vērtējumā un attiecīgi arī līdzdalībā pie globālās finanšu krīzes izraisīšanas 2007.–2008. gadā un, SEC vērtējumā, arī ar globālo krīzi nav bijis gana, lai attiecīgie ļaudis izdarītu secinājumus.

Pērnā gada nogalē Bloomberg ziņoja, ka reitingu aģentūras mātesuzņēmums McGraw Hill Financial aizvien ir sarunu procesā ar SEC, lai novērstu S&P draudošo izslēgšanu no obligāciju vērtējumu tirgus. Tagad lēmums tomēr ir pieņemts «pēc pilnas programmas», un S&P uz gadu nāksies šķirties no viena no ienesīgākajiem sava biznesa avotiem.

Izlīgumā ar SEC par apsūdzību kredītreitingu vērtēšanas kritēriju negodīgā sagrozīšanā, lai tā piesaistītu sev klientus, S&P papildus parādzīmju risku vērtējuma aizliegumam būs arī jāmaksā 60 miljoni USD sods SEC un vēl papildus 12 miljoni un astoņi miljoni USD soda naudas diviem ASV ģenerālprokuroriem, ziņo Financial Times. Tomēr galvenā McGraw un regulatora izlīguma sarunu tēma bijusi vērtējuma aizliegums. Kāds Bloomberg avots iepriekš bija atstāstījis, ka S&P agrāk bija argumentējusi ar SEC, ka šādam soda mēram būs ļoti pamatīga ietekme uz aģentūras reputāciju.

Plašāk lasiet rakstā Soda reitingu aģentūru Standard & Poor’s ceturtdienas, 22. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra