No šodienas līdz 27. maijam vietnē iespējams nobalsot par Eiropas Savienības (ES) karoga jubilejai veltītās piemiņas monētas dizainu, informē Latvijas Banka.

Atzīmējot ES karoga 30. gadskārtu, šogad eirozonas dalībvalstis kopīgi emitēs 2 eiro piemiņas monētu.

Konkursā iesniegtos mākslinieku dizainprojektus izvērtēja profesionāla žūrija, kas otrajai kārtai – tautas balsojumam – izvēlējās piecus darbus. Konkursā piedalījās arī divu Latvijas mākslinieku darbi, tomēr tie netika izvirzīti fināla balsojumam.

Uzvarējušās monētas dizains tiks noteikts balsojumā Eiropas Komisijas speciāli šim mērķim izveidotā interneta vietnē http://www.coin-competition.eu/lv, un balsot var visi eirozonas valstu pilsoņi un rezidenti. Balsojuma dalībniekiem tiks pasniegtas 56 balvas, galvenā balva - ceļojums divām personām uz pašu izvēlētu galamērķi ES.

Monētu plānots laist apgrozībā plānota no 2015. gada jūlija.

Par monētu kalšanu katra eirozonas valsts rūpējas pati. Latvijas Banka izsludinājusi konkursu par šīs piemiņas monētas izgatavošanu, iesaiņošanu un piegādi. Kalt plānots vienu miljonu eksemplāru apgrozības monētu kaluma kvalitātē un 10 000 Brilliant Uncirculated kaluma kvalitātē.

Piemiņas monētām ir tāds pats izmērs un Eiropas puse kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku tām attēlots piemiņas motīvs. Katru gadu katra eirozonas valsts var izlaist divas 2 eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildu tam visas eirozonas valstis kopā var izlaist vēl vienu 2 eiro monētu par kopēju ES valstu tēmu.

Pirmo eiro piemiņas monētu Latvijas Banka izdeva pērn, un tā bija veltīta Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai. Šā gada februārī Latvijas Banka izdeva Latvijas prezidentūrai ES Padomē veltītu 2 eiro piemiņas monētu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra