Latvijas Unibanka

Jūlija ārējās tirdzniecības dati atkal uzrādīja lielu pieaugumu. Salīdzinot ar pērno gadu, eksports bija palielinājies par 21,6%, bet imports - par 20%. Tādejādi eksports septiņos mēnešos ir pieaudzis par 19,2%, bet imports - par 20,4%. Ja neskaita pieauguma kritumu maijā, tad praktiski visos mēnešos ārējās tirdzniecības ikmēneša pieaugums ir bijis virs 20%. Tātad, mums ir ko piedāvāt preces ārējam tirgum, tāpat saglabājas augsts pieprasījums pēc importa precēm. Diemžēl imports jau pārsniedz eksportu par 74% un tālāk arvien gaidāmi jauni rekordi.

Jūlijā turpināja palielināties eksports un imports no ES valstīm, kuru īpatsvars attiecīgi bija 64% un 51%. Lielbritānija, patiecoties kokapstrādes produkcijas eksporta pieaugumam, atkal ir kļuvusi par lielāko Latvijas eksporta tirgu, mazliet apdzenot Vāciju. Trešā stabili turas Zviedrija. Uz visām šīm valstīm eksporta pieaugums šogad pārsniedz 20%. Par vairāk nekā 40% pieauga eksports uz Somiju, Itāliju, par 20-30% uz Dāniju, Franciju, Japānu. Baltijas valstīs nonāca 14% no Latvijas eksporta. Kokmateriālu un metālu, metālizstrādājumu pieaugums pārsniedza 20%, bet tekstilmateriālu un mēbeļu sasniedza 17%.

Importā izmaiņu jūlijā bija mazāk. Var atzīmēt pieaugošo Igaunijas preču ekspansiju, kā arī to, ka Lietuva var atkal kļūt par otru lielāko importētāju Latvijā, apdzenot Krieviju un aiz Vācijas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra