Ministru prezidente Laimdota Straujuma piektdien, 5.jūnijā, tikās ar Rīgas Aktīvo Senioru Aliansi, Latvijas Senioru aliansi un Latgales reģionālo Senioru apvienību, informē premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Tikšanās laikā apvienību pārstāvji uzrunāja L.Straujumu par iespēju izveidot sociālo kompetenču centru, kas palīdzētu risināt dialogu ar tiem cilvēkiem, kas neatrodas darba tirgū – senioriem, jauniešiem, daudzbērnu ģimenēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sarunā tika meklēti risinājumi, kā senioru organizācijas, kas jau šobrīd daudz dara šī dialoga labā, varētu vēl plašāk iesaistīt darbā ar dažādām sabiedrības grupām.

Sarunā premjere pievērsa uzmanību arī pensiju jautājumam, atzīmējot, ka pārrunās ar Saeimas Sociālo lietu komisiju ir panākta abpusēja izpratne, ka ir jāpalielina pensijas, kas ir līdz 200 eiro mēnesī, un tas būtu sociāli taisnīgs risinājums. Senioru apvienības uzsvēra, ka neatbalsta Latvijas Pensionāru federācijas akciju par parakstu vākšanu, jo tā nav pragmatiska virzība uz pensionāru stāvokļa uzlabošanu budžeta iespēju ietvaros.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra