Lai gan vēl joprojām ar koalīcijas partneriem un sociālajiem partneriem nav panākta vienošanās par minimālās algas apmēru nākamajā gadā, pamazām notiek virzība uz risinājumu, šodien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Šis ir viens no karstāko diskusiju jautājumiem nākamā gada valsts budžetā, kur atšķirīgs viedoklis ir gan koalīcijas partneriem, gan arī valdības sociālajiem partneriem.

Ir zināmi soļi vienošanās virzienā. Man ir viedoklis, kā mēs to risināsim, teica Straujuma. Viņa piebilda, ka ir zināmi ceļi, kā varētu iegūt kompromisu starp visām pusēm. Līdz ar to Straujuma ir pārliecināta, ka līdz pirmdienai, kad notiks nākamā valdības ārkārtas sēde, vienošanās tiks panākta.

Par minimālās algas apmēru rīt plānotas diskusijas Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) apakškomisijas sēdē, kā arī pirmdien, 31.augustā, pirms valdības sēdes notiks NTSP ārkārtas sēde.

Jau ziņots, ka koalīcijas partneru starpā nav panākta vienošanās par minimālās algas apmēru nākamgad. "Vienotība" piedāvā paaugstināt minimālo algu līdz 380 eiro, kam varētu piekrist arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka tā būtu jāsaglabā 360 eiro apmērā, šodien pēc koalīcijas sanāksmes skaidroja premjerministre.

Savs viedoklis ir arī sociālajiem partneriem. Piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācija uzskata, ka minimālā alga nav jāpaaugstina un tā vietā vajadzētu paaugstināt neapliekamo minimumu, kas dotu lielāku efektu. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība uzskata, ka minimālā alga ir jāpaaugstina vismaz līdz 375 eiro, tomēr vēlamākais apmērs būtu 380 eiro. Tāpat šī organizācija uzskata, ka neapliekamajam minimumam nākamgad jābūt 130 eiro apmērā. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra