Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība pērn saviem klientiem nopelnījusi 43 miljonus eiro, informē pārvaldes pārstāvji.

Lielākā atdeve bijusi pensiju plāna Dinamika dalībniekiem, plāna ienesīgumam 2014. gadā sasniedzot 6,1% un nopelnot klientiem 35 miljonus eiro.

Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības pārvaldāmo aktīvu apjoms pārsniedz 970 miljonus eiro, bet pensiju 2. līmeņa dalībnieku skaits ir vairāk nekā 500 tūkstoši, kas pēdējā gada laikā palielinājies par 23 tūkstošiem dalībnieku. Kompānijas pārvaldītie pensiju plāni aktīvi iegulda naudu arī Latvijas ekonomikā – pērn Latvijā reģistrētos fondos, obligācijās, akcijās un citos finanšu instrumentos tika ieguldīti vairāk kā 420 miljoni eiro.

«Pēdējā laikā mēs būtisku uzmanību pievēršam alternatīvajiem ieguldījumu fondiem, kas investē Baltijā, tostarp Latvijas ekonomikā un vietējos uzņēmumos. Kopš pagājušā gada sākuma parakstīti līgumi par investīcijām 47,5 miljonu eiro apmērā. Redzam, ka tās ir potenciāli pelnošas investīcijas mūsu klientiem. Zemo depozītu likmju apstākļos šis ir piemērots veids, kā nodrošināt klientiem labu pensiju atdevi,» stāsta Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības valdes priekšsēdētājs Pēteris Stepiņš. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra