Lai iespēju iegādāties savu mājokli ģimenēm ar bērniem padarītu vēl pieejamāku, Swedbank un Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum parakstīs līgumu par sadarbību valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei, informē bankas pārstāvji.

Pērn Swedbank bijusi vadošā komercbanka Latvijā finansējuma piešķiršanā privātpersonām kopumā 1774 mājokļu iegādei.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 tūkstošiem eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Līgumu abas finanšu institūcijas parakstīs piektdien, 13. martā.

DB jau rakstīja, ka pērn rudenī vairākas bankas plānoja iesaistīties šajā programmā, taču pēc tam savu dalību atsauca, reaģējot uz pieņemtajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā, kas paredz ieviest nolikto atslēgu principu. Šā gada sākumā programmā tomēr iesaistījās banka Citadele. Sākotnēji atbalsta sniegšanai valsts atvēlēja 332,7 tūkst. eiro, taču, ņemot vērā lielo ģimeņu interesi, Ekonomikas ministrija rosināja, un Ministru kabinets janvāra beigās piešķīra papildu finansējumu 635 tūkst. eiro apmērā programmas turpmākai īstenošanai.

Ģimeņu interese par mājokļu kredītiem ar valsts galvojumu bankā Citadele kopš janvāra vidus, kad kredītiestāde sāka šo aizdevumu piedāvāt, pārsniegusi prognozētos apmērus. Pirms vairāk nekā nedēļas banka parakstīja pirmo aizdevuma līgumu šajā programmā, un kopumā saņemti vairāk nekā 1800 ģimeņu pieteikumi, dokumentus kredīta saņemšanai iesniegušas 100 ģimenes.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra