Swedbank ir parakstījusi līgumu ar atkritumu apsaimniekošanas sabiedrību SIA Piejūra par kopumā 1,7 miljonu eiro piešķiršanu, informē bankas pārstāve Kristīne Jakubovska.

505 000 eiro piešķirti kā investīciju kredīts Piejūras reģiona atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstības projekta 2.kārtai. Savukārt 1,2 miljoni eiro piešķirti kā kredītlīnija minētā projekta naudas plūsmas stabilitātei.

Piejūras reģionā ietilpst Jūrmala, Tukuma novads, Kandavas novads, Engures novads, Jaunpils Novads, Talsu novads, Dundagas novads, Rojas novads, Mērsraga novads. Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība Piejūra ir viens no 11 centralizētajām pašvaldību īpašumā esošajiem atkritumu poligoniem. Papildus tai ir vēl 4 atkritumu apstrādes centri, kuros ir viss nepieciešamais bioloģisko atkritumu uzglabāšanai. Uzņēmumam ir arī īpašs aprīkojums - konteineri visā reģionā, kas paredzēti šķirojamu atkritumu savākšanai (manuālā šķirošana), kas tiek savākti atsevišķi no pārējiem sadzīves atkritumiem.

Realizējot Piejūras reģiona atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstības projekta 1.kārtu, tika mazināta negatīvā ietekme uz vidi un rekultivētas likumdošanas prasībām neatbilstošas izgāztuves. Rekultivētās teritorijas ir apzaļumotas. Katrā izgāztuvē ir uzstādīta monitoringa sistēma, kas kontrolē, lai izgāztuves gruntī nenoplūst piesārņoti notekūdeņi, kas varētu būt kaitīgi apkārtējai videi.

Projekta 2.kārtas mērķis ir Piejūras atkritumu apsaimniekošanas reģiona atkritumu apglabāšanas poligona Janvāri infrastruktūras pilnveidošana, lai tā pilnībā atbilstu Eiropas Savienības un Latvijas saistošo normatīvo aktu prasībām. Projekts ir vērsts uz ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra