Zviedru-Somu grupa TeliaSonera no Latvijas piedāvātajiem deviņiem Lattelecom un Latvijas Mobilā telefona (LMT) privatizācijai variantiem joprojām kā optimālāko min 100% kontroles iegūšanu pār abiem uzņēmumiem, ziņo Bizness&Baltia.

Uz jautājumu, vai TeliaSonera, iegdājoties abas šīs kompānijas un izveidojot monopolu, nepaaugstinās tarifus lietotājiem, TeliaSonera pārstāvis atbildēja, ka abas šīs kompānijas tiks ieintegrētas lielā kompānijā. TeliaSonera spēs piedāvāt klientiem vēl izdevīgākus variantus, kas kopumā tikai attīstīs telekomunikācijas tirgu Latvijā.

Par tarifu paaugstinājumu TelieSonera pārstāvis skaidroja, ka Latvija topošo situāciju ar abu kompāniju privatizāciju var salīdzināt ar Lietuvu, kur TeliaSonera pieder pilna kontrole pār mobilo operātoru Omnitel un kontrolpakete pār Teo LT. Lietuvā pēc šī darījuma mobilo telefonu tarifi strauji samazinājās, kas pašlaik ir zemākie visā Eiropas Savienībā.

TeliaSonera ar Latvijas valsti 2006. gada vasarā vienojās par abu šo kompāniju novērtēšanu. TeliaSonera no savas puses nozīmēja par novērtētāju Carnegie Investment Bank, bet Latvijas valsts - Ernst & Young Baltic. Tagad novērtējums ir izdarīts un TeliaSonera ar Latvijas valsti sāks pārrunas par kompānijas privatizāciju.

Patreizējā situācija:

LMT īpašnieki - Nacionālā radio un televīzijas padome - 23%, Lattelecom - 23%, Satiksmes ministrijai - 5%, TeliaSonera - 49%.

Lattelecom īpašnieki - Latvijas valsts - 51%, TeliaSonera - 49%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra