Ogres rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta persona 23 noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, iegūstot no vienas privātpersonas tādus datus, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot svešu maksāšanas līdzekli, kā arī par nelikumīga sveša maksāšanas līdzekļa izmantošanu un svešas mantas iegūšanu, veicot krāpšanu, izdarot dokumenta viltošanu, kas piešķir tiesības uz tā izmantošanu, informē Prokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā persona, izmantojot cietušās personas uzticēšanos un apstākli, kad cietusī persona nelieto datoru un internetbanku, pierunāja viņu atvērt kontu bankā. Apsūdzēta persona cietušajai personai norādīja, ka konts un internetbankas pieslēgšana ir nepieciešama, lai varētu piedeklarēties tās dzīves vietā, kā arī pārliecināja cietušo personu, ka pašvaldībā nepieciešams iesniegt internetbankas karti. Pēc konta atvēršanas bankā, apsūdzētā persona ieguva attālināto elektronisko bankas operāciju programmatūras (internetbankas) lietotāja numuru, paroli, pieejas kodus, kurus izmantoja saviem nolūkiem.

Apsūdzētā persona ilgstošā laika posmā vairākkārtīgi nelikumīgi izmantoja cietušās personas maksāšanas līdzekli – internetbanku, veicot naudas līdzekļu pārskaitījumus gan uz savu bankas kontu, gan pārskaitot naudu citām personām, norādot to kā savu rēķinu apmaksu, parāda atmaksu apsūdzētās personas vārdā, piemēram, vairākiem telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem.

Tāpat apsūdzētā persona attālināti noformēja naudas aizdevumus uz cietušās personas vārda internetā, veicot maksājumus un naudas pārvedumus no cietušās personas vārda. Tādējādi apsūdzētā persona saņēma aizdevumus septiņās ātro kredītu firmās.
Ar apsūdzētās personas darbībām nodarīts kaitējums privātpersonai un septiņām cietušajām kredītiestādēm, kopumā izkrāpjot 21002,92 eiro.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 193.1.panta pirmās daļas, 193. panta otrās daļas, 177. panta pirmās daļas, 180. panta pirmās daļas, 275. panta otrās daļas(likuma redakcijā līdz 2013. gada 1.aprīlim).

Krimināllieta nosūtīta izskatīšanai Ogres rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra