Antons Ļubenko
A/s Trasta Komercbanka
Vērtspapīru daļas speciālists


Nedēļas sākumā kāpuma līderos izvirzījās naftas sektora akcijas - Jukos un Surguņtņeftgaz vērtspapīri. Pieprasījums bija vērojams arī pēc Lukoil akcijām, taču tas nebija tik izteikts. Tomēr ar to pietika, lai akcijas cena piedzīvotu kāpumu.

Interesi izraisīja arī telekomunikāciju sektora uzņēmumu akcijas, galvenokārt Rostelekom. Iemesls - mobilo sakaru operatoru MTS un Vimpeļkom labie finansu rādītāji.

Nedēļas sākumā liela interese bija vērojama arī par Gazprom akcijām - tirdzniecība norisinājās aktīvi, turklāt nedēļas sākumā akcijas cena demonstrēja pārliecinošu pieaugumu.

Nedēļas vidū pieauguma līderos izvirzījās parastās un priviliģētās KAS Krievijas Vienotā Energosistēma akcijas kā arī Sberbank vērtspapīri. Enerģētisko vērtspapīru pieprasījuma vilni, iespējams, izprovocēja MDM grupas paziņojums, kurā tika piedāvāta jauna restrukturizācijas shēma. To ļoti labi novērtēja tirgus dalībnieki.

Kopumā ņemot, likvīdāko Krievijas blue chips cenu kāpums bija visumā vienmērīgs, kas norāda uz pozitīvu noskaņojumu akciju tirgū.

Nav izslēgts ka tirgū vērojamā paaugstināšanās tendence saglabāsies. Taču tam ir nepieciešams pircēju atbalsts, kas visticamāk, būs, ja vien tirgū neparādīsies lieli pārdevēji vai negatīvi jaunumi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra