Antons Ļubenko, Trasta Komercbankas vērtspapīru daļas speciālists

Nedēļas sākums iezīmējās ar Jukos akciju cenas kāpumu, nozīmīgu apgrozījumu veidoja arī GMK Noriljskij nikelj un RAO EES Rossii akcijas. Tirgotie apjomi saglabājās mazi. Tomēr valda uzskats, ka patlaban tirgus ir "pārpirkts" - vidēja termiņa perspektīva uz to norāda tirgus pieaugošā tendence, kas valda kopš pērņā gada septembra.

Otrdien akciju cenas korekciju piedzīvoja Rostelekom akcijas. Uzskata, ka to vērtība turpinās kristies līdz vēl zemākām norādēm/atzīmēm. Lukoil akciju cena ir nolaidusies nedaudz zemāk par 485 rubļ. Samazinājās arī citu likvīdāko kompāniju akciju vērtība.

Trešdien RTS indekss noslēdzās 360.88, līmenī, tirgus apjoms sastādīja 10,299,631 USD. Īpaši nepārliecinoši "jutās" RAO EES Rossii akcijas - sesijas sākumā akcijas cena strauji samazinājās. Tomēr dienas otrajā pusē situācija krasi mainījās - kļuva zināms, ka Krievijas Dome janvāra beigās plāno izskatīt likumdošanas paketi par reformām valsts elektroenerģijas sektorā. Gan RAO EES Rossii, gan Mosenergo akciju cenas pieauga par 1.5 - 2 % pret iepriekšējās dienas noslēdzošo vērtību, taču par spīti sasniegto tām tomēr neizdevās noturēt. Kopumā Krievijas tirgus pagaidām vēl nav gatavs straujai izaugsmei - gandrīz neviens nav gatavs veikt nopietnas investīcijas. Pamatā tirgū rosās tie paši "spekulanti", kas izvēlas strādāt ar RAO EES Rossii akcijām un likvīdākajām naftas sektora uzņēmumu akcijām.

Ceturtdienu RTS indekss noslēdza pie 361.49 punktiem, apgrozījums bija 13,396,197 USD. Krituma līderos vēl joprojām bija enerģētikas sektora uzņēmumu akcijas (RAO EES Rossii un Mosenergo).

Investori deva priekšroku Rostelekom, GMK Norilskij nikelj, JUKOS un Surneftegaz akcijām. Rodas iespaids, ka pieprasījums balstījās tieši uz RAO EES Rossii un LUKOIL akciju pārdošanas rēķina. Tas nozīmē, ka patlaban tirgū neienāk jauns kapitāls, jo tirgus dalībnieki pārvērtē ieguldījumus un pārvieto daļu ieguldīto līdzekļu uz viņuprāt labākiem vērtspapīriem. Pēc daudzu tirgus dalībnieku domām augšupejošu tendenci tāda kā bija novērojama pagājušā gada decembrī, ir pāragri prognozēt.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra