Mihails Aņiščenko, Trasta komercbankas vērtspapīru daļas speciālists

Pirmdien Krievijas akciju tirgus iezīmējās ar zemu aktivitāti, kas bija saistītas ar svētku dienām ASV. Daži investori slēdza savas pozīcijas peļņas fiksēšanas nolūkāu.

KAS Krievijas Vienotā Energosistēma un LUKOIL akciju cena dienas laikā nemainījās. Minimālas izmaiņas piedzīvoja Rostelekom. Tirgus rezultāti ļauj spriest, ka īslaicīgā perspektīvā tirgus raksturs paliek bez nozīmīgām svārstībām un investori patlaban cenšas iziet no tā, lai nogaidītu. Tiesa gan neskatoties pat uz ienākumu fiksāciju, tādi vērtspapīru cena kā JUKOS un GMK Noriljskij Nikelj turpināja pieaugt.

Otrdien Krievijas fondu tirgū akciju cenas pazeminājās. Krituma līderpozīciju ieņēma KAS Krievijas Vienotā Energosistēma, kas visas tirdzniecības sesijas laiku vilka uz leju arī pārējos vērtspapīrus. Turklāt, dienas otrajā pusē tirgū tika novērotas panikas pazīmes, ko izraisīja garo pozīciju slēgšana. Samazinājās arī JUKOS, Surneftegaz un Sberbank akciju cenas, taču straujais kritums norāda uz korekcijas iespējamību.

Trešdien Krievijas fondu tirgus blue chips spēja daļēji atgūt zaudētās pozīcijas. Pārliecinošāk izskatījās GMK Noriljskij Nikelj, Nikelj un Sberbank vērtspapīri, kuru cena salīdzinot ar iepriekšējās dienas noslēdzošo vērtību, pieauga visstraujāk. Tirgus rezultāti bija paredzami un kāpumu parādīja tieši tie vērtspapīri, kas arī visu iepriekšējo laiku izskatījās diezgan pārliecinoši. Vienlaikus pārlēciens nav skāris tos 8 vērtspapīrus, kas pēdējā laikā parādīja strauju vērtības kritumu.

Ceturtdien rīta pusē, lielākā daļa likvīdo vērtspapīru cenas turpināja kristies. KAS Krievijas VE kotēšanās kāpums tirgus sesijas sākumā bija īslaicīgs un jau pēc stundu pēc tirgošanās sākšanās cena aizgāja lejup. Samazinājās arī citu akciju vērtība, daudzas no tām sasniedza jaunus minimumus. Šādas kustības. visticamāk, izsauca spekulanti, kas masveidā slēdza īsās pozīcijas. Pēcpusdienā tendence saglabājās, izņēmums bija GMK Noriljskij Nikelj vērtspapīri, kas dienas kopsavilkumā parādīja vērtības kāpumu.

Patlaban Krievijas fondu tirgus izskatās lokāli pārpārdots, tādēļ īslaicīgā perspektīvā pastāv liela pozitīvas korekcijas iespējamība.

Piektdien RTS indekss izauga līdz 0.56%, neskatoties uz to, ka KAS Krievijas Vienotā Energosistēma cenas kritums turpinājās.Samazinājās arī Surneftegaz cena. JUKOS un LUKOIL vērtspapīri kļuva par pieauguma līderiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra