Andrejs Sazonovs
A/S Trasta Komercbanka
Vērtspapīru daļas speciālists

Nedēļas sākumā naftas vērtspapīru sektorā bija manāms diezgan spēcīgs pārdevēju spiediens. Iemesls - gan cenu kritums ASV akciju tirgos, gan jēlnaftas cenu samazināšanās pasaulē. No vietējiem faktoriem, kas ietekmēja akciju cenas jāatzīmē negatīvās ziņas par Jukos izpirkto Sibņeft akciju daudzumu. Tā rezultātā gan Jukos, gan Lukoil, gan Surguņtņeftgaz akciju cenas nolaidās līdz jauniem dienas minimumiem.

Iepriekšējo nedēļu līderes, KAS Krievijas Vienotā Energosistēma akcijas pirmajās nedēļas dienās neguva īpašu investoru uzmanību. KAS Krievijas Vienotā Energosistēma akciju cena praktiski stāvēja uz vietas.

Akciju cenu kāpumu izdevās parādīt tikai AvtoVAZ un Noriļskij Ņikeļ, pēc kuriem pieprasījums bija diezgan pastāvīgs.

Nedēļas vidū tirgus dalībnieki uzsāka paaugstināšanās spēles mēģinājumu. Tika pieprasītas gan naftas sektora, gan KAS Krievijas Vienotā Energosistēma un Gazprom akcijas. Tomēr tirgošanās noritēja diezgan gausi, kā rezultātā Krievijas blue chips cenas sāka lēnām kristies. Kopumā likvīdāko akciju cenas tirdzniecības gaitā pazeminājās par 1.5-2.0%.

Izņēmums bija Jukos akcijas, kuras, salīdzinājumā ar iepriekšējo dienu rezultātiem, spēja parādīt kāpumu, tomēr arī tas apsīka - tirgū dominēja akciju pārdevēji. Nedēļas vidus rezultāti apstiprināja to, ka tirgū patlaban dominē krituma tendence, un tehniskās analīzes rezultāti apliecina, ka pazemināšanās var turpināties. Tomēr, neskatoties uz vispārējām tendencēm, Uralsvjazinform, SberegatelnijBank un Noriļskij Ņikeļ akcijas turas braši.

Nedēļas beigās naftas vērtspapīri izskatījās stipri pārliecinošāk. Lai gan pārdevēju aktivitātes nerimās, pircēju interese bija pietiekoši liela, lai korekcija nepārietu kritumā. Lielāks pieprasījums bija pēc Jukos akcijām, tām sekoja Lukoil, Surguņtņeftgaz un Tantņeft akcijas. Enerģētisko vērtspapīru sektorā pārdevēju spiediens manāmi kritās, tomēr paaugstināšanās neguva turpinājumu. Tāpēc tālāk sekoja likumsakarīga kustība - pavērsiens lejup.

Izņēmums bija Lukoil akcijas, kas parādīja diezgan labus rezultātus. Pietiekoši pārliecinošas bija arī Uralsvjazinform un SberBank akcijas.

Kopumā tirgus izskatījās diezgan vājš un naftas akciju pirkums, kas izprovocēja citu vērtspapīru kāpumu, bija ļoti epizodisks.

Nedēļas laikā RTS indekss ir audzis no 532.25 punktiem uz 541.35 punktiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra