Andrejs Sazonovs
Trasta komercbankas
Vērtspapīru daļas speciālists

Nedēļas sākumā spekulanti grūda Krievijas akciju tirgu uz leju. Lai gan tirdzniecības apjomi lika cerēt uz labāko, zilo kauliņu kritums sasniedza 2% - 4%. Izņēmums bija Noriļskij Ņikeļ - atkal akcijas tika mērķtiecīgi pirktas, kas ļāva akcijai noturēties "pret straumi".

Starp pazemināšanās līderiem var minēt Sibņeft akcijas, kuru cena otrdien pazeminājās aptuveni par 8%. Starp vislikvīdākajiem blue chips bija KAS Krievijas Vienotā Energosistēma, Mosenergo, neatpalika arī Jukos. Sibņeft akciju cenu kritums ir saistīts ar pēdējā laikā notiekošajām pārbaudēm kompānijā.

Trešdienas sākumā RTS indekss nokritās zemāk par 470 punktiem. Tomēr šeit akciju cenu kritums tika apturēts. Acīmredzot tirgus dalībnieki uzskatīja, ka akciju cenas ir pietiekami zemas, lai varētu sākt to iegādi. Tas ļāva akcijām "atspēlēt" iepriekšējos zaudējumus. Kāpuma priekšgalā bija Mosenergo akcijas - kompānija publiskoja restrukturizācijas plānus, kuros, starp citu, liela vērība tika atvēlēta mazākuma akcionāru interesēm. Šīm akcijām sekoja arī citi blue chips - Jukos kā arī KAS Krievijas Vienotā Energosistēma un Mosenergo.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra