Mihails Aņiščenko
Trasta Komercbankas
vērtspapīru daļas speciālists

Tā, kā nedēļas nogalē Krievijā tika svinēti svēki, šis faktors negatīvi ietekmēja tirdzniecību Krievijas akciju tirgū. Tomēr nedēļas laikā iezīmējās vairākas interesantas tendences.

Joprojām saglabājas pieprasījums pēc Krievijas enerģētikas sektora kompāniju akcijām. Sektora līderis - akciju sabiedrība Krievijas Vienotā Energosistēma. Akcijas cena pagājšnedēļ sasniedza maksimālo atzīmi pēdējā mēnešu laikā. Tirdzniecības apjomi šīm akcijām bija vienmērīgi, kas norāda, ka šīs akcijas, pat neskatoties uz augsto cenu, ir pievilcīgas investoriem.

Akcijas cenas paaugstināšanās bija vērojama arī citiem šī sektora uzņēmumiem. Piemēram, Mosenergo akcijas cenas kāpums bija tik straujš, ka tika pieņemts lēmums apturēt šo akciju kotāciju.

Naftas sektora uzņēmumu akciju cenas visumā bija stabilas. Izcēlās LUKoil - akcijas cena strauji pieauga. Iemesls - nesen paziņotie pārliecinošie kompānijas finanšu rādītāji, sekmējot pircēju interesi iegādāties šīs akcijas. Kritumu piedzīvoja Surguņtņeftgaz un Jukos. Iemesls - pārdevēju aktivitātes.

Pozitīvi jaunumi sekmēja arī Noriļskij Ņikeļ akciju cenu pieaugumu un pircēju interesi par tām.

Tirgus uzmanība patlaban ir pievērsta iespējamajai Krievijas reitinga paaugstināšanai. Runā, ka pēc 1998.gada izlaiduma eiroobligāciju dzēšanas Standard&Poor's un Moody's reitingi tiks paaugstināti par vienu punktu. Jāatgādina, ka patlaban Krievijas reitingi ir tikai par 2 punktiem zemāki par investīciju reitingu.

Kopumā RTS indekss pazeminājās no 467.06 punktiem līdz 464.83 punktiem. Akciju tirgus apgrozījums bija 80 191 239 ASV dolāru.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra