Esmu skeptisks attiecībā uz dokumentu kaudzēm, kas mums ir jāsaražo, jo būtiskāka ir reāla rīcība, otrajā Vislatvijas uzņēmēju kongresā sacīja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs.

Tukumā atnāk viens investors pa pieciem gadiem. Ja to pašu pazaudējam – tā ir garām palaista attīstība, viņš piebilda.

Pašvaldības veido gan vīzijas, gan mērķus, taču 99% pašvaldību tās ir vienādas, jo gandrīz visām tos raksta vieni un tie paši konsultanti, līdz ar to tajās ierakstīts viss, ko vien cilvēks var vēlēties, piemēram, laba atrašanās vieta, tūrisma iespējas un citas lietas, viņš uzsvēra. Tādēļ, pēc viņa domām, labāk ir, ja pašvaldībai ir viena prioritāte, uz kuru tā koncentrējas, maksimums – trīs, jo ja to ir desmit, tad kas tās vairs par prioritātēm, retoriski vaicā Tukuma novada domes pārstāvis.

Pēc viņa teiktā, ir jādomā, kā pārliecināt tos cilvēkus, kuri pieņem lēmumus, ka normatīvisms ļoti traucē attīstīties. «Banku analītiķi runā par produktivitāti, kā tas izšķir uzņēmēju konkurētspēju, taču ir jārunā arī par publiskā sektora produktivitāti un ražīgumu, jo pastāv drausmīgs normatīvisms – pašvaldībām jāievēro 1600 noteikumi,» viņš min, piebilstot, ka nepieciešama patstāvīga spēja lemt pašvaldībai, jo tā ir par maz un traucē gan pašvaldību, gan valsts iespējas attīstībai.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra