Turcijas nacionālās valūtas - liras - vērtība ceturtdien nokritusies līdz jaunam rekordzemam līmenim saistībā ar prognozēm, ka valsts centrālā banka jau nākamajā nedēļā varētu atkārtoti samazināt bāzes procentu likmi.

Liras vērtība pret ASV dolāru ceturtdien samazinājusies līdz 2,4184 lirām, tādējādi pārspējot decembra vidū reģistrēto rekordzemo līmeni.

Savukārt pret eiro liras vērtība nokritusies par 0,7% - līdz 2,7225 lirām.

Liras vērtību negatīvi ietekmējis arī ASV Centrālās bankas pozitīvais novērtējums Savienoto Valstu ekonomikai un norādes, ka tā šogad varētu paaugstināt procentu likmi.

Kā ziņots, Turcijas Centrālā banka pagājušajā nedēļā pieņēma negaidītu lēmumu samazināt bāzes procentu likmi saistībā ar valdības aizvien lielāku spiedienu veikt monetārās politikas pielāgošanu pirms jūnijā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.
Banka vienas nedēļas aizņemšanās procentu likmi samazināja no 8,25% līdz 7,75%.

Iepriekšējo reizi izmaiņas bāzes procentu likmē tika veiktas 17.jūlijā, kad tā arī tika samazināta par 0,5 procentpunktiem.
Otrdien bankas vadītājs Erdems Bašči deva mājienu, ka nākamajā nedēļā paredzētajā sanāksmē procentu likme varētu tikt samazināta atkārtoti.

Lai arī Turcijas Centrālā banka ir neatkarīga institūcija, tā pēdējā laikā nav bijusi pasargāta no Erdogana spiediena, viņam aicinot banku īstenot būtisku procentu likmes samazinājumu ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Pirms gada banka ievērojami paaugstināja procentu likmi, lai novērstu iekšzemes ekonomikas krīzi pēc nacionālās valūtas liras vērtības strauja krituma.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra