Valdība otrdien, 19.maijā jaunā redakcijā apstiprināja MK noteikumus Atbalstāmo investīciju projekta apstiprināšanas un īstenošanas kārtība, kas nosaka kārtību, kādā ir iesniedzams un vērtējams atbalstāmo investīciju projekts. Līdz ar Ministru kabineta noteikumu apstiprināšanu, uzņēmēji var iesniegt Ekonomikas ministrijā investīciju projektu pieteikumus atbalstāmo investīciju projekta statusa iegūšanai līdz pat 2020. gada 1. oktobrim, saņemot tiesības piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides savas darbības paplašināšanai un modernizācijai.

Stājies spēkā jauns valsts atbalsta regulējums, kas dod tiesības turpināt nodrošināt valsts atbalstu UIN atlaides veidā, tāpēc Ministru kabineta noteikumu normas saskaņotas ar jauno valsts atbalsta regulējumu. Tāpat Ministru kabineta noteikumi paredz atvieglot atskaišu sniegšanas kārtību par investīciju projekta īstenošanu, kā arī sīkāk skaidrot projektu sagatavošanas, uzraudzības un projektu grozījumu izdarīšanas kārtību.

Atgādinām, ka uz UIN atlaidi var pretendēt uzņēmumi, kas piecu gadu laikā plāno investēt vismaz 10 miljonus eiro apstrādes rūpniecības, datorprogrammēšanas, telekomunikācijas, uzglabāšanas un transporta palīgdarbību nozarēs. Atbalsta programmas ietvaros uzņēmumi, kuru projekti tiek atbalstīti, saņem tiesības pēc projekta īstenošanas piemērot UIN atlaidi 25 % apmērā no ieguldītās summas. Lēmumu par tiesībām piemērot UIN atlaidi pieņem Ministru kabinets, pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas sagatavotu investīciju projekta ietekmes uz valsts ekonomiku izvērtējumu.

UIN atlaides lielajiem investīciju projektiem tika ieviestas 2011. gadā ar mērķi veicināt ekonomikas ātrāku atveseļošanu, piesaistot Latvijai lielās investīcijas ražošanas, informācijas un telekomunikāciju, kā arī loģistikas sektoros. Līdz šim brīdim Ministru kabinets ir atbalstījis 25 investīciju projektus par kopējo summu 285 miljoni eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra