Sākot pieaugt Latvijas uzņēmumu pieprasījumam pēc banku kredītiem, jauno kredītu apmērs šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 600 miljonus eiro, kas ir par apmēram 90 miljoniem eiro jeb 18% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) dati.

Nozaru dalījumā vairāk jaunu kredītu pieprasīts un saņemts nekustamo īpašumu, būvniecības, kā arī tirdzniecības, lauksaimniecības, IT nozarēm. Savukārt kredītportfelis visstraujāk pieaudzis informācijas tehnoloģiju (par 31 miljonu eiro), nekustamā īpašuma un būvniecības (21 miljonu eiro), citu pakalpojumu (17 miljoniem eiro), lauksaimniecības (16 miljoniem eiro) un apstrādes rūpniecības (4,5 miljoniem eiro) nozarēs. Šajā periodā bankas visvairāk kreditējušas mikro, mazos un vidējos Latvijas uzņēmumus.

Arī mājsaimniecību jaunie kredīti mājokļa iegādei turpināja mēreni pieaugt – šī gada pirmajos sešos mēnešos mājokļa iegādei, rekonstrukcijai un remontam izsniegti kredīti 127 miljonu eiro apmērā (par 2,4% vairāk salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn).

Pirmajā pusgadā pieaugusi arī patēriņa u.c. mājsaimniecībām piešķirto kredītu apmērs, kopumā pārsniedzot 90 miljonus eiro. Taču pakāpeniski pieaug arī Latvijas iedzīvotāju noguldījumu apmērs – par 1,9% jeb 95 miljoniem eiro jūnija beigās, kas liecina par līdzsvarotāku mājsaimniecību ekonomisko izaugsmi nekā iepriekšējā desmitgadē.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra