Starp finansējuma veidiem populārākais aizņēmuma pakalpojums pēc skaita uzņēmumu vidū ir līzings, liecina Swedbank dati.

Pērn Swedbank klienti – uzņēmumi noslēdza 2361 līzinga līgumu par kopējo summu 62,7 miljoni eiro. Otrais populārākais veids ir apgrozāmo līdzekļu finansēšana – 817 līgumi 113,8 miljonu eiro apmērā.

Līzings ir veids, kā uzņēmumam iegūt ražošanas līdzekļus (komerctransportu vai iekārtas), ja to iegādei pašlaik pietrūkst brīvu līdzekļu. Ar līzinga palīdzību iespējams finansēt arī jaunbūvju un citu uzņēmējdarbībā svarīgu objektu iegādi. Līzings ir arī visātrākais ceļš, kā tikt pie nepieciešamās biroja tehnikas vai darba vietu aprīkojuma.

Savukārt apgrozāmo līdzekļu finansēšanas produkti ir īstermiņa aizdevums uzņēmumiem, lai tie varētu palielināt savu apgrozāmo līdzekļu apjomu vai, atsevišķa projekta gadījumā, saņemt finansējumu preču krājumu iegādei.

Kopējais Swedbank jaunais finansējums uzņēmumiem 2014.gadā sasniedza 432 miljonus eiro. Visaktīvāk kreditētās nozares pagājušajā gadā ir lauksaimniecība (49 miljoni eiro), pārtikas apstrāde (45 miljoni eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumi (44 miljoni eiro).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra