Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Finanses

Vairāk apdrošina profesionālo atbildību  1

Visplašākā atbildība uzņēmumu valdes locekļiem; no 1. jūlija obligāta profesionālā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana paredzēta ārpakalpojuma grāmatvežiem, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd tirgū pieprasījums pēc profesionālā civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (PCTA) ir vienmērīgs, tomēr apdrošināšanas nozares pārstāvji paredz, ka tuvākajā laikā pieprasījumam būs tendence pieaugt, it īpaši atsevišķos PCTA veidos. Ik gadu valstiskā līmenī tiek noteikti jauni regulējumi saistībā ar profesionālās darbības veicēju atbildības apdrošināšanu, paredzot to kā obligātu. Piemēram, ar 2017. gada 1. jūliju stāsies spēkā izmaiņas likumā par grāmatvedību, kas paredz obligātu PCTA apdrošināšanu ārpakalpojuma grāmatvežiem. «Jau tagad šajā nozarē ir jūtams pieprasījuma pieaugums. Līdzīga tendence būs arī būvspeciālistu apdrošināšanā, palielinoties jaunu projektu skaitam,» uzskata Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Šobrīd Latvijā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana kā obligāta prasība ir noteikta vairāku nozaru speciālistiem, piemēram, farmaceitiem, būvspeciālistiem, revidentiem, maksātnespējas administratoriem, apdrošināšanas brokeriem u.c. «Piemēram, nosakot civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu kā obligātu prasību būvspeciālistiem, likumsakarīgi palielinājās pieprasījums pēc šāda veida apdrošināšanas polisēm – 2015. gadā pārdoto polišu skaits salīdzinājumā ar 2014. gadu palielinājās trīs reizes,» salīdzina BTA Baltic Insurance Company Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītājs Raivis Štrauss.

Visu rakstu Vairāk apdrošina profesionālo atbildību lasiet piektdienas, 17.februāra laikrakstā Dienas Bizness!

Saistītie raksti

Komentāri

 • VVZ

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.17 09:34

  +6 -1

  Kārtējais obligātais pasākums, kas garantē apdrošinātājiem papildus peļņu, ar likuma spēku. Nelaime ir tikai tā, ka šie papildus maksājumi, kas noteikti ar likumu, kļūst arvien vairāk un vairāk. Nekas netiek radīts, bet tikai atņemts, arvien vairāk un vairāk.

Reklāma