Būtiskākie temati, kas piektdien, 25.septembrī tiks pārrunāti 19.valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) tikšanās laikā, ir Latvijas tautsaimniecības ilgtermiņa attīstība, darbaspēka pieejamība, izglītības jautājumi, investīciju drošība un maksātnespējas procesa uzlabošana. Sanāksmes dalībnieki apspriedīs arī to, kā veicies darbā ar 2014.gadā izvirzītajām prioritātēm, informē Ministru kabinetā.

Viena no pamattēmām, ko amatpersonas un lielākie ārvalstu investori pārrunās šogad, ir saistīta ar darbaspēku Latvijā, tā pieejamību, ražīgumu, veselību un prasmju atbilstību uzņēmējdarbības videi. Vienlaikus tiks pārrunātas arī aktualitātes tiesu sistēmā, tostarp investīciju aizsardzība Latvijā, kā arī maksātnespējas procesa uzraudzība. Valdības pārstāvjus iepazīstinās arī ar ĀIPL uzņēmējdarbības vides novērtējuma indeksu, kas izstrādāts pirmo reizi.

Sanāksmi tradicionāli atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma un sēdes goda priekšsēdētājs, PricewaterhouseCoopers partneris Stīvens Oldfīlds.

«Valdības vārdā vēlos pateikties par visu ārvalstu investoru ieguldījumu Latvijas ekonomikas attīstībā, kā arī nepārtrauktajām konsultācijām un priekšlikumiem, ko ārvalstu investori izsaka, lai stiprinātu veselīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijā,» norāda premjere Laimdota Straujuma.

ĀIPL izpilddirektors Ģirts Greiškalns uzsver: «Gadskārtējā tikšanās ar valdību ir nozīmīga, jo mēs uzrunājam tēmas, kuras ir svarīgas lielākajiem ārvalstu investoriem Latvijā un pie kurām mēs esam strādājuši gada garumā, lai, pētot un analizējot citu valstu praksi, piedāvātu, mūsuprāt, labākos risinājuma variantus. Aktualizētās tēmas nosaka investoru lēmumus turpināt investēt Latvijā, un ir būtiski priekšnosacījumi, piesaistot jaunas investīcijas.»

19. Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiks 25.septembrī plkst.9:00 Ministru kabineta Zaļajā zālē
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra