Piektdien, 25.septembrī, 19.valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) sēdē tās dalībnieki kā šā gada prioritātes izvirzīja Latvijas ekonomikas ilgtspējīgu attīstību, darbaspēka pieejamību, izglītības sistēmas attīstību, investīciju drošību un tiesu sistēmas efektivitāti, kā arī maksātnespējas procesa uzlabošanu, informē Valsts kancelejā.

Padome arī atzinīgi novērtēja līdzšinējo pušu sadarbību Latvijas investīciju vides uzlabošanā un pauda gatavību turpināt dialogu arī nākamajā gadā.

Vērtējot 2015.gada panākto progresu, uzņēmēji izteica atzinību par Latvijas ekonomikas izaugsmi par spīti satricinājumiem ārējos tirgos un pieaugošiem ģeopolitiskās vides sarežģījumiem, kā arī uzteica valdības darbu pie pirmās Latvijas ES Padomes prezidentūras organizēšanas un panākto progresu iestāšanas sarunās OECD.

Investori atzina, ka pastāvīgai Latvijas ekonomikas attīstībai un konkurētspējas paaugstināšanai ir ļoti svarīgi turpināt un pabeigt pēdējo gadu laikā izsludinātās reformas. Tostarp, jāturpina visaptverošas reformas izglītības sistēmā, tiesu sistēmā, paātrinot tiesu procedūras un ieviešot noteiktus juridiskus uzlabojumus maksātnespējas jomā. Attiecībā uz veselības aprūpes jomu, investori norādīja uz pārdomātu plānošanu un efektīvu valsts līdzekļu izmantošanu. Tāpat investori akcentēja, ka enerģētikas politika ir viens no uzņēmēju aktuālajiem dienas kārtības jautājumiem, tāpēc apsveicams ir Latvijas progress enerģētikas politikā un enerģijas tirgus liberalizācijas jomā.

Sanāksmes laikā tika arī akcentēts, ka zināms šķērslis investīciju piesaistei Latvijā ir darbaspēka samazinājums.

Attiecībā uz ēnu ekonomiku, tika rekomendēts, ka Latvijai jāsasniedz lielāks progress, izmantojot visus iespējamos līdzekļus, tostarp motivējot uzņēmējus virzīties no ēnu ekonomikas uz nodokļu maksāšanu.

Sanāksmi tradicionāli vadīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma un sēdes goda priekšsēdētājs, Pricewaterhouse Coopers Partneris Stīvens Oldfīlds.

No Latvijas valdības puses tikšanās reizē piedalījās Ministru prezidente, aizsardzības, ekonomikas, izglītības un zinātnes, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri.

No Ārvalstu investoru padomes Latvijā puses tikšanās reizē piedalījās šādu uzņēmumu augstākā vadība: Cemex, Coca-Cola Company, DNB, EY, Eversheds International Limited, Fortum, Food Union, GlaxoSmithKline, Klasmann-Deilmann, Knauf, KPMG, Linstow, Mariner, MTG, Narvesen Baltija, Neste, NCH Advisors, Norvik banka, PricewaterhouseCoopers, Rimi Baltic, Powszechny Zaklad Ubezpieczen, SEB, SPI Group, Statoil Fuel&Retail, Stockholm School of Economics, Swedbank, TAV, Telia Sonera, Uralchem, Vitol, kā arī divpadsmit ārvalstu tirdzniecības palātu Latvijā priekšsēdētāji, kas pārstāv Apvienoto Karalisti, ASV, Beļģiju un Luksembrugu, Dāniju, Igauniju, Franciju, Nīderlandi, Norvēģiju, Somiju, Šveici, Vāciju un Zviedriju.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra