Pērn Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki ir konstatējuši vairākus 50 eiro banknošu viltošanas gadījumus. Veicot izmeklēšanu, policija par viltotās naudas izplatīšanu Rīgā aizturējusi sešas personas, liecina medijiem sniegtā informācija.

Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki, veicot izmeklēšanu, atklājuši, ka organizēta grupa, kuru veido seši jauni vīrieši, nodarbojas ar viltotu eiro izplatīšanu. Organizētajā grupā iesaistīto personu lomas ir strikti sadalītas – viena persona nodarbojas ar viltoto banknošu piegādi, cita persona ar izplatīšanas organizēšanu, bet vēl citi iesaistīti viltotās naudas izplatīšanā.

Izmeklēšanas laikā policijas darbinieki ir noskaidrojuši viltoto banknošu izplatīšanas shēmu. Viltotās naudas piegādātājs nodod naudu izplatīšanas organizatoram, kas pēcāk izdala naudu izplatītājiem. Visbiežāk izplatītāji tumšajā diennakts laikā ar viltotajām banknotēm norēķinājušies par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem, par ēdienu, kas pasūtīts uz mājām, vai iegādājušies preces mazos veikalos. Norēķinoties ar viltotu 50 eiro banknoti, izplatītājs pēcāk grupas organizatoram nodod 35 eiro, savukārt pats patur atlikušo naudas summu.

Policija ir noskaidrojusi, ka organizētās grupas dalībnieki 2014. gada laikā Rīgā ir izplatījuši vairākus desmitus 50 eiro banknošu.

Par viltotas naudas izplatīšanu policija ir aizturējusi sešus vīriešus vecumā ap 20 gadiem. Šobrīd 1993. gadā dzimušajam viltotās naudas piegādes organizētājam ir piemērots ieslodzījums.

Par noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192. panta otrās daļas par viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošanu, izplatīšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos un glabāšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Jaunajiem vīriešiem par šādu noziegumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu iespējamos noziedzīgās grupas līdzdalībniekus un viltotās naudas izcelsmi.

Policija brīdina par viltotās naudas pazīmēm. Viltotajām 50 eiro banknotēm nav ūdenszīmes, imitētā hologramma nav iestrādāta papīrā, bet uzlīmēta atsevišķi. Banknotes krāsas ir bālas un redzamas izplūdušas pārejas. Tāpat viltoto banknošu papīrs nav reljefains un attēloto ciparu detaļas savienojas neprecīzi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra